Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerelitek le a kéretle...

Hogyan szerelitek le a kéretlen, tanácsokat osztogató rokonokat, barátokat?

Figyelt kérdés

Sztorikat várnék,ki hogyan tudta kedvesen -vagy nem kedvesen- levakarni magáról azokat, akik állandóan beleszólnak abba,mit hogyan csináljon a babájával,gyermekével.

Nekem egy közeli rokonom megy az agyamra,akinek kicsit idősebb a babája az enyémnél,könnyen kezelhető baba,míg az enyém nem,ezért feljogosítva érzi magát,hogy folyamatosan "okosítson" engem a gyerekneveléssel kapcsolatban.


2011. febr. 3. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnek van egy 4éves kislánya, mikor jöttek megnézni a kisfiamat rendesen lehurrogott hogy milyen felelőtlen tudatlan vagyok, hogy cumit merek neki adni, hogy néz ki a gyerek szájába...

Mindezt úgy hogy az ő "nagylánya" éjjel-nappal az ujját szopja:)Pffff

Nekem se kellett több közöltem hogy nézze meg a maga gyerekét akinek a könyöke se látszik ki a szájából, mert az a k**a jófej anyja enm adott neki cumit...hozzátenném azóta nem beszélünk:)

2011. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem nővérem szokott hol normálisan, hol kioktatóan tanácsokat mondani, de többnyire "lenyelem a békát", mert sok okosat is szokott mondani, és csak ő van kisgyerekes ismerősöm akitől tudok kérdezni

amúgy 7 hónapos a babám, neki meg két kisebb gyereke van

ja meg szomszédok szoktak még tanácsolni mindenfélét, ebből mazsolázok, ami tetszik megfogadom, ami nem azt nem

2011. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
már rájöttünk, hamarabb "szabadulunk", ha hagyjuk, hadd mondja végig, aztán ha nem tetszik, elengedjük a fülünk mellett. nem jó családtagokkal rosszban lenni.
2011. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen,jó lenne valóban ha ezeket mindig el tudnám engedni a fülem mellett,de amikor valaki-ugyan burkoltan-az anyai viselkedésemet minősíti,azt gondolom:Hogy jön ő ehhez? Én csak kérésre adok tanácsot,akkor is finoman.
2011. febr. 3. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nagyon is megértelek. Dunát lehetne rekeszteni a kéretlen tanácsadókkal. Én is a meghallgatom és szemezgetek közte kategóriába tartozok. De a múltkor majdnem felszaladt a pumpa, amikor anyósom a 4 hónapos anyatejes babámnak egy kiskanál (jó tejes, vajas) krumplipürét nyomott a szájába, mondván, hogy a férjem is feles tejen nőtt fel. A Te helyedben lehet, hogy megkérdezném, hogy rossz véleménnyel van e a gyereknevelési elveidről. Ha visszakérdez elmondhatod szépen, mi a gondod :) De kitartást!
2011. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én konkrétan azon húztam fel magam, amikor apu élettársának az anyja kiosztott hogy mi az hogy az 1 éves gyerekemnek úgy adom a palacsintát, hogy összetekerve a kezébe adom, mert hogy a palacsintát késsel villával szokás enni.És hogy ha már most kézzel eszik, akkor ha nagyobb korába étterembe megy ott is kézzel lábbal fog enni. Pfff

ellőszőr próbáltam neki mondani, hogy hülyeséget beszél, de aztán rájöttem hogy hagyom hagy mondja, nem érdemes ellenkezni.

Egyik fülemen be másikon ki.Jobban járok

2011. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan az anyósomék akik, 1 hós kora óta, problémáznak. Ha van sapkája azért, ha nincs azért. Egyszer szó szerint lejárattak a gyerekorvosom előtt, már csak utólag tudtam meg, a férjemmel megbeszéltük, de nekik nem szóltunk (jobb a békesség alapon). Szerencsére ő mellettem áll. A szurkálódásukkal (mert csak arról szól az egész)nem csak engem minősítenek, hanem a férjemet is. A legalapvetőbb dolgokat sem nézik ki belőlünk. Az egyik füleden be és sűrűn bólogatsz, a másik füleden ki. Egyszer finoman beszóltam nekik, akkor vették a lapot. Ideig óráig kitart, nem kell senkivel össze veszni. Kitartás nekem is nehéz!! Nem vagy egyedül!
2011. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,tudom hogy sok helyen ez probléma,kíváncsi voltam,hogyan kezelitek.Még szívesen várok sztorikat.
2011. febr. 3. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!