Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha melegebb vízben fürdött a...

Ha melegebb vízben fürdött a 13 hós fiam, attól feljebb mehet a hőmérséklete?

Figyelt kérdés
Apa szokás szerint megfürdette a fiunkat, megtörölte, majd átadta nekem. Ahogy öltöztettem, melegnek éreztem őt. Pelus le, lázmérő, popsiban 39,4-et mértem. Megállt bennem az ütő. Adtam neki egy nurofen kúpot. De nem volt se bágyadt, se nyűgös. Az esti tápszert megitta, lefektettem, elaludt. Utána engedtem le a kádból a vizet, és ahogy belenyúltam, éreztem hogy melegebb mint szokott... Most akkor hülyeséget csináltam a kúppal?? Vagy jól tettem, hogy beadtam, biztos ami biztos?
2011. febr. 3. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a melegebb víztől kicsit megemelkedhet a testhőmérséklet, de ennyire nem. Nem csináltál hülyeséget, sőt szerintem éjszaka ellenőrizd többször. Az én kislányom is volt már úgy lázas, hogy nem látszott a hangulatán csak a hőmérőn.
2011. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az az igazság, hogy tegnap du. kapta meg az agyhártyagyulladás elleni oltást. Bár eddig egyetlen oltástól sem volt láza, ezek szerint most esélyes, hogy valóban belázasodott tőle...:(
2011. febr. 3. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól tetted,hogy adtál neki.Mi is lázasok voltunk 2 napig,talán ma jobban lett a 13 hónapos kisfiam.

Ilyenkor mikor beleültetitek a picit a fürdővizbe folyamatosan kell kis sugárba hozzáengedni a hidegvízet.Ez a hűtőfürdő!39,4 az elég magas.Éjszaka figyelj rá!

3-3 óránkét kúp s Nurofen szükség esetén!

Én már a 200 mg-os lázkúpot adom a kisfiamnak!


Jobbulást!!!!!!!

2011. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ti is az oltástól voltatok lázasok?

Köszönöm!

2011. febr. 3. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Tuti az oltás :)


Nálunk rendzseres volt a fürdés előtti és utáni lázmérés egy időben :( mire rájöttem a víz miatt van!A lányom 39 fokos vízben szeret fürdeni, és az átlagos hője 36,3-36,4 és ettől a víztől felmegy neki max 37,1 ig!Ezeket már levontem a popsis hőből!Szóval a víztől ez a max!

2011. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!