Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos (tápszeres )...

4,5 hónapos (tápszeres ) kislányomnak a gyermekorvos szerint nagyon kevés a súlya (5750 gr ), mit tehetek?

Figyelt kérdés

Idáig a BEBA pro 1 tápszert kapta és mellé hetek óta elkezdtem a gyümülcsöket,krumplit,sárgarépát.

Tegnap a Beba pro2 tápszer lett felírva és Sinlac .A Sinlacnak milyen elkészítési módjai vannak,mert sem magában,sem gyümölccsel nem hajlandó elfogadni.


2011. febr. 4. 10:19
 1/7 anonim válasza:

Próbálj elkezdeni hozzátáplálni, gyümölcslé, gyümölcs, tejpép, zöldfélék. Kezd a krumplival, de a 4 hós bébikajákat nyugodtan adhatod neki. A tejpépeket is szeretik, de ne úgy készítsd ahogy rá van írva. Először csak egy fél pohárnyi vízbe tegyél egy kevés pépet, keverd fel, várj mert sűrűsödik. Ha bármilyen kaja sűrű és öklendezik nyugodtan hígísd fel gyümilével, forralt vízzel. Elég hígan szeretik eleinte. A kecskeméti bébiételt szeretik a legjobban és az ára is kedvező. Ha darabosnak ítéled a bolti kaját turmixold el.

Jó étvágyat és ne add fel, eleinte nehezen megy a dolog, szopizásra van ráállva a kicsi nyelvük.

2011. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg tejpépet is adhatsz neki! A Sinlacot még nem próbáltam, az én babám 4 hónapos.
2011. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kecskeméti bébiételeket már hetek óta adom,tejpépet is.


A bátyus is alacsony növésű,igen vékony alkatú 4,5 évesen 13,6 kiló,jól emlékszem,hogy vele is kb 5 hónapos korától folyamatosan baj volt a védőnőnél,de ugye tölcsérrel nem tömhetem őket.

Vagy azt csinálom,hogy ráhagyom a gyerekre ,hogy annyit eszik amennyi jól esik neki,vagy öklendezésig tömöm...de arra nem vagyok hajlandó.

2011. febr. 4. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyivel született a babád, hogy kevesli a doki a súlyát 4,5 hónaposan? (bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, csak kíváncsi lennék rá)
2011. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sinlacot még próbálhatod úgy is hogy megfőzöd a zöldségeket, turmixolod és úgy teszed bele a sinlacot majd jó elkevered. Magyarul sűrítesz vele :-)

Kivagyok ezektől a védőnőktől... egy táblázat alapján megmondják hogy kövér v sovány a gyerek... Szerintem nem mindegy hogy milyen magas, mekkora súllyal született, milyen magasak a szülők, stb, stb.

Nekem 58cm-el született a lányom, most 13 hónapos. Lassan 80cm, és lassan 10 kiló. A védőnő azt mondta hogy ÚR ISTEN milyen magas ez a kislány.. Olyan mint egy 2 éves... Azt mondta hogy ehhez a magassághoz kevés a súlya!!! Mondtam neki hogy nem vagyok hajlandó hízlalni, szerintem rendesen eszik, nem éhes, szépen alszik.

Ennyit a védőnőkről :-)


Szóval szerintem te úgy érzed hogy jól eszik a gyerek, akkor ne tömd csak azért mert a gyerekorvos/védőnő azt mondja.


Amúgy nem vagyok védőnő ellenes, nekem is sokat segített, de van néhány téma ami kivágja nálam a biztosítékot :D

2011. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

11:17-esnek

2880-al született,48 cm-el.Egyébként majdnem két hétig kapott antibiotikumot ami miatt hasmenése volt,ezt említettem is a gyermekorvosnak,pár napja hagytuk abba,pár napja szünt meg a hasmenés.

2011. febr. 4. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem semmi gond nincs a súlyával!

Elvileg 6 hónapos korukra kell megduplázni, a Te babád 4,5 hónaposan már duplázott!! Akkor miért lenne kevés? Nem értem a dokidat.

Kislányom 2790-nel jött haza a kórházból. 3 hónapos koráig volt csak anyatejes, utána már pótolni is kellett, de 4 hónaposan volt 5900g, 5 hósan pedig 6330.

Teljesen rendben van a lányod! Fölösleges "tömni".

2011. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!