Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A majdnem 13 hónapos kislányom...

A majdnem 13 hónapos kislányom tegnap délután óta lázas. Alig lehet levinni a lázát 38 fok alá? Milyen jó módszer van arra, hogy levigyük a lázat? Lázcsillapító, homeós szer? Bármi.

Figyelt kérdés

Éjszaka hűtőfürdőztettem is 3-szor, 4 óránként kapja a lázcsillapítókat, felváltva. Egyedül a nurofen az ami leviszi 37,5-37,8 körülire. A panadol és a germicid, vagy germicid c csak 38-ra vagy afölött marad. A hűtőfürdő 3-4 fokkal csökkenti, de ez is átmeneti. Ma voltam vele az ügyeleten reggel. A doki nem épp gyerekorvos volt, de azt mondta jól csináltam eddig, így tovább, ez egy ilyen vírus. A torka nem piros, csak halvány, attól nem lehet. A foga lenne?? Egyfolytában a szájában a keze, az ujja, nyúlkál a szájába, de egészen hátra, mintha a torka fájna és sír keservesen. Nem egész nap, csak néha, olyan 3 óránként, olyankor alig lehet megnyugtatni. Cicit nem akarok állandóan adni, mert azon megnyugszik, de olyan nehéz leválasztani róla, félek még jobban visszaszokik rá és így is cicifüggő. Kenegetem dologéllel, dentonixal és borostyánláncunk is van. Nem akar enni szinte semmit, max pár falatot, abból is amit egyébként nagyon szeret. Mit tehetnék? Annyira sajnálom szegénykémet. Borzasztó. Most alszik, mert nem bírtam vele, megfürdettem, megszoptattam és elaludt. De 37,9 volt a láza. Óránként méregetem neki.

Segítsetek!! Kétségbe vagyok esve.

Szerintem reggel elviszem a dokinkhoz, az a biztos. Vagy felesleges?


2009. febr. 8. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

A Mi kisfiunk meg csak 5 honapos es ilyen magas laza nem volt,de En is kupot adtam neki,es nekunk le is vitte.

A hutovizes furdo az nagyon jo,de szerintem mindenkeppen vidd el a sajat orvosotokhoz,h O is lassa.

A parom tesojeak babajanak is eleg magas laza volt,es a doktorno azt mondta,h bizony lehet a fogatol is.

Amugy En meg de ezt lehet,h sokan elitelik,es hulyesegnek tartjak,de van az aloe activator es abbol az egyik ismerosom a kisfia kajajaba tett 5 cseppet es az is nagyon jol levitte a lazat,es alitolag az meg immunrendszer erosito is,EN is adtam az EN kicsimnek,de a pocija miatt,mert nehezen kakilt,es nagyonjo volt ra.

Esetleg probald ki ezt is,h van otthon ilyened.

a kicsikednek jobbulast kivanok!!!!!!

2009. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerzek activátort, mert sajnos elfogyott, nincs itthon. :( Viszont mennyi kell neki belőle? 10 nap múlva lesz 13 hónapos és 9 kiló.
2009. febr. 8. 19:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Remélem még visszanézel ide. Nagyon köszönöm a segítséged.
2009. febr. 8. 19:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Na megkerdeztem.

Adjad neki a lazcsillapitot is de csak felet abool,es a activatorbol vizsont a kg megfelelot,tehat nalatok 9 cseppet,es akar lehet adni neki orankent is.De azt mondta,h szerinte most adjal neki 16 cseppet,es varj vele egy orat masfelet,es aztan a 9 cseppet,h meg mindig van laza.

Sott a fogzasra is javasolta ezt,h kenjuk be vele a ragokat,es akkor azr ragja a baba,es az is csillapitja neki a fajdalmat h az a gond.En is ezt fogom tenni mert ugy nez ki,h hamarosan elobujik az elso fogacska.

Jobbulast nektek.

Niki

2009. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ez pedig homeopátiás: Láz


ACONITUM 15 CH óránként 5 golyó a verejtékezés megindulásáig.

Főleg éjfél körül hirtelen jelentkező magas láz, száraz kipirult bőrrel, hidegrázással, szomjúsággal.


BELLADONNA 9-15 CH óránként 5 golyó a tünetek enyhüléséig.

Magas láz, bőséges verejtékezés, fejfájás, forró arc. A kicsit zavarja a fény! Állapota romlik erős érintésre, zajra.

2009. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem az ELSŐ válaszoló vagyok!

Az aktivátorból kilónkén 2 csepp kell a babádnak! Homeosbogyókból a következők de ezek komplex szerek és a gyógyszertárakban is megkaphatók nem fontos innen rendelni.

[link]

Monokészítmények közül Belladonna 9 CH: lázcsillapításra, és napszúrás kezelésére 5 golyócskát elszopogatni naponta 4-szer!

Remélem valamennyit tudtam segíteni! Boldog babázást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2009. febr. 8. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!