Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg ilyen sok...

Hogy tanuljak meg ilyen sok német szót egy délután alatt? Van valami biztos módszer?

Figyelt kérdés
Holnap német dogát írok 5 lecke szavaiból. Már elég sokat tanultam (nem csak ma). A szavakat kiszíneztem 3 színnel névelők szerint, kiírtam csoportosítva többes szám szerint, de még így sem vagyok biztos benne hogy mindent meg fogok tudni tanulni és nem rontok el semmit :( Még mit tehetnék?
2011. szept. 11. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, hogy neked mi a tanulási módszered, de - ez most csak saját tapasztalat! - ez a színezgetős, meg ötféle szempont szerint külön kiírogatós módszer számomra csak időpocsékolásnak volt jó mindig.

Utáltam szavakat magolni, mivel ált. inkább filmnézés és könyvolvasás segítségével szerettem/szeretek nyelvet tanulni, de hát ugye az embernek néha a suliban muszáj szódolgozatot írni...

Tehát én ilyenkor inkább leültem, és megtanultam a szavakat, nem színezgettem, meg ilyesmi.

De persze te tudod, hogy neked hogyan működik a dolog.

2011. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Gép kikapcs vagy átmész más szobába, szépen leülsz a tételeiddel és addig seggeled ameddig nem tudod! Ha kell akár este 10 ig. Csak tanulással érhetsz el jó jegyet, ez van.
2011. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lennék a helyedbe.:(sztem oszd be a szavakt több részre.mármint több részletben tanuld meg.én így szoktam ha sok van.
2011. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. szept. 11. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Na milyen lett a doga?
2014. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hányadikos anyag?
2014. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó te nem látod h ez egy 3 éves kérdés? :D
2015. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!