Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékok kellenek,...

Milyen játékok kellenek, illetve kinek milyen van,1-1,5 éves kisfiunak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
szerszamos doboz, bugo csiga eneklokutya, 8dbos kirakos, szines meseskonyv, magneses tabla stb....minden van itthon amit egy ennyi idos gyereknek szeretnie kell megis a fiam kedvenc jateka a szines befottes gumi...azt keptelen megunni...a jatekok inkabb a szulonek szolnak ... mi sok hasznukat nem vettuk...arra vannak kitalalva hogy anyuka minnel kevesebbet foglalkozzon a gyerekkel es amig mi teswzunk veszunk o ne unatkozzon...hat ez nekunk nem valt be...meg is fogadtam hogy nagyon hosszu ideig nem veszek neki tobb jatekot...lehet hogy fejleszti a kis agyukat de en biztos vagyok benne hogy nem a jatekoktol beszel, szamol 10.ig, ismer egy rakas allatot, megkulombozteti a pirosata bordotol ( atobbi szinrol nem i sbeszelve)mar 2 evesen hanem attol hogy foglalkozok vele egesz nap...ot sokkal boldogabba tesz egy szep kavics az udvaron mint egy meregdraga jatek
2011. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, milyenek kellenek, mert bennünket ellátnak a nagyik meg a keresztszülők. :-) Én elpakolom dobozba és csak néhány van elöl belőle.

Amiket szeret. (most 15 hónapos, de ezek 2-3 hónapja favoritok):

karikatorony, fogantyús puzzle, labdák, nagy dömper, ugrálós nyúl, lapozgatós állatos könyvek minden mennyiségben, zenélős játéktelefon (halk, szép dallamok, tiszta szülőbarát:-)), kisautók. Apró kacatok, amiket bele tud pakolni a dömperbe és tud szállítani.

Őt a kockák még nem érdeklik, néha építkezünk együtt.

Az egymásba rakható játékokból hórdósunk van és poharas. Azokból szeret építkezni, meg egymásba is pakolgatni.


Szeret ki-be pakolgatni a fiókokból, hurcolászni a dolgokat egyik helyiségből a másikba.


Off:


Nem értek egyet a kedves első válaszolóval, hogy a játékok a szülőnek vannak. Mióta világ a világ a gyerekek játszanak. Ha kaviccsal kaviccsal, ha csuhéj babával, akkor azzal, ha FP macival, akkor azzal. A szülő törődése, szeretete nem pótolható, és nem is az a játékok célja. Viszont nem is lehet állandóan foglalkoztatni direktbe a gyermeket, mert az sem válik hasznára, hiszen az önálló tapasztalatszerzés, a felfedezés örömét vesszük így el tőle.


Bocsánat a hosszú válaszért és az off-ért, de így este már kikívánkozott belőlem!

2011. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
en pont ezt irtam hogy a draga jatekokat alig hasznalja es kar volt oket megvenni...ha neked ugy tetszik akkor vegyel neki 20000ftos jatekokat, en vettem de csak azok jatszanak veluk akik jonnek hozzank...szerencsere mivel mar 2 eves ezert lassan lehet neki "ertelmesebb" jatekokat is venni amivel valoban lehet jatszani es nem meriti ki az erdeklodeset 10 perc utan...sajnalom hogy ez igy "kikivankozott" beloled hiszen nem is ertem hogy mi az ami ennyire felkavart...meg veletlenul sem akarok en beleszolni abba hogy te mit vegyel a gyerekednek ez csak sajat tapasztalat volt de ugy latom hogy te belekepzeltel a valaszomba valami elkepesztoen felhaborito dolgot + eleg rosszul kezeled a steresszhelyzetet
2011. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én inkább csak a kérdésedre válaszolnék, leírom, a 15 hónapos kisfiamnak mik vannak:

Dupló; régi Gabi építőkocka; mesekönyvek; labdák; formabedobók; egy halom plüss, amivel játszik is; hinta, Tonka kisautók; hideg orrú kutyus -most ő a kedvenc; zenélős kisvonat; játéktelefon; zenélős mesekönyv; tanuló kockák; és van jó pár FP játékunk is, de már lassan le sem merem írni, mert megköveznek érte...

2011. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!