Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bőrprobléma, mi lehet ez?...

Bőrprobléma, mi lehet ez? Előzmények és részletek alább!

Figyelt kérdés

Babám 8 hónapos. 4 hónapos koráig szoptattam, mellette kapott HA tápszert is (nem volt különösebb oka, ezt írták fel a kórházban). Ezután a gyerekorvos tanácsára fokozatosan elkezdtem hozzátáplálni, a tápszer mellett. Kb egy hónapja teljesen elhagyta a tápszert, semmilyen formában nem volt hajlandó elfogyazstani (sem ízesítve, sem ételbe keverve). Most már nagyon sok mindent eszik, amit a korának megfelelően kaphat, a tápszert pedig tejtermékekkel (joghurt, túró, tejpép naponta többször) próbálom pótolni. 80cm, 9 kg, gyönyörű egészésges kisbaba.Kb 3 hete megjelent a hátán két nagyon kicsi (3mm átmérújű) kicsi érdes folt, de gondoltam, h a pelenka okozza. Ezzel egyidőben, a hasán, a pelenka vonalában nagyon pici kiütések jöttek ki, egy csík alakban. A hasa azóta is olyan, nem terjedt tovább, de a hátán a foltok egyre pirosabbak, és kb fél cm átmérőjűek lettek. Öblítőt mosóport születése óra ugyanazt használom, semmi gond nem volt eddig. Azért is tanácstalan vagyok, mert ha valami allergia (étel, vagy bármi) lenne, akkor nem csak egy helyen jönne ki, nem?

Kérlek segítsetek, mert most már ngyon meg vagyok ijedve. Mi lehet ez?? Allergia, ekcéma? Vagy valami komolyabb? SOS


2011. febr. 5. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Írásod alapján allergia lehet. Most kisfiamnak a lila silantól jöttek ki ilyen foltok, 1-2 helyen. 3 hete öblítek azzal, és csak most jöttek ki rajta. Én csak arra tudok gondolni,hogy a silan. Kenem neki Sudocrennel, szépen javul. Meg az összes ruháját, ágynemű huzatját átmostam fehér (sensitive ) Silannal.

Gondolkozz te is egy kicsit, mit adtál neki enni, nem használtál-e valami mást mint amit szoktál.

2011. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
én szerény szakvéleményem szerint: háát őőő 3 hét alatt nem volt időd orvoshoz vinni és rákérdezni?
2011. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ekcéma. Vidd orvoshoz.
2011. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első és harmadik válaszolónak köszönöm szépen a válaszokat.

A második válaszolónak pedig csak annyit tennék hozzá, hogy ha elolvasta volna a kérdésemet (és nem csak úgy irogatna), akkor tudná, hogy eddig gyakorlatilag két pattanás volt a hátán. Bocs, de azzal még nem gondoltam orvoshoz rohanni, az influenza járvány közepén.


Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy ekcéma ilyen kicsi is lehet? Nem nagyobb felületen jelenik meg?

2011. febr. 5. 20:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! EKCÉMA!Ez biztos! Csak mert ugyan ilyene van a babámnak!!!!Voltunk bőrgyógyásznál is vele ekcéma!!!
2011. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni? Meg lehet állítani a terjedését valamilyen kezeléssel? Az az igazság, hogy a lányom még soha nem volt beteg, minimális baja sem volt, és most nagyon meg vagyok rettenve!
2011. febr. 5. 21:22
 7/14 anonim ***** válasza:
21:21-es vagyok! Ja azt elfelejtettem!HOgy az ekcéma nem mindenhol van.Lehet olyan pici is ahogy írod!Az én lányom 18 hós amúgy. NEki a háta bal oldalán van leginkább mindig meg a nunija felett a pelenka ahol van amit te is írtál!!Meg néha a hátán felül!!
2011. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21:21-es vok :)ismét! Nagyon jó fürdetőt adtak rá ami ekcémára való meg van rá jó krém!De pl:elmúlt és most újra előjött fogalmam nincs mért nem evett semmi újat!De mondta anno a dokinő hogy PL: lehet eszik vmi olyant amibe van vmi olyan szinezék amire allergiás és attól is lehet! De ezt ki lehet nőni!Kicsinek én is ekcémás voltam már nem :)!Nekünk mondta a bőrdoki h ne öblítőzzem a ruháit!
2011. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én attól félek, hogy hirtelen elhagyta a tápszert, és valamivl etetnem kellett, ezért jött ki rajta :( :(

Kaját én főzök neki leginkább, ha üvegeset veszek (mikor megyünk vhová pl), akkor hipp. De ki tudja :( :(

Hétfőn hívom a drnőt :(

2011. febr. 5. 21:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Annyira ne ijedj meg :)! Az lehet többször is előjön majd ha újat eszik! Nálunk volt h kijött egy kajától később már ugyan attól nem!! :) 21:21
2011. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!