Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Saját baba mellett másikra is...

Saját baba mellett másikra is vigyáznátok? (munkaként)

Figyelt kérdés
Most, hogy nemsokára születik a babám, elgondolkoztam rajta, hogy jövedelmkiegészítésként esetleg mellette egy másik babára is vigyázhatnék napközben (pl. ha az anyukája visszament dolgozni, de nem akarja bölcsibe adni)Érdekelne, ha valakinek van tapasztalata ilyen "munkával", bevált-e, hol találtátok a lehetőséget?
2011. febr. 5. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem birnád,első pár hónapba a sajátodat is alig fogod birni,kivéve ha nem egy áldott jó gyermeked lesz aki nyugis.
2011. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem az első hónapokban szeretnéd :) Akkor meg majd meglátod hogy is bírod a sajátoddal. Én szívesen csináltam volna, mert a kislányom egy áldott jó gyerek és gyerekgondozási tapasztalatom is van bőven (4 gyerekem van), viszont nem volt rá lehetőség, pedig érdeklődtem még a védőnőnél is.
2011. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem.

Egyetértek az első válaszadóval, fél évig biztos nem lesz rá energiád...pedig jól hangzik.:-)

2011. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fogsz olyat találni, aki rád bízza a babáját. :(

Kezdő anyuka leszel, egy újszülött babával. Bár még nem tudod, de élni alig fogsz egy pár hónap múlva, úgy ki leszel merülve. Éppen elég lesz a saját babádat ellátni. Azonkívül meg sem tudná ezt senki fizetni neked. Egy babysitter min. 500 Ft-ot elkér egy órára és ez még extrém olcsó, mert 1000 Ft-ot is elkér némelyik. Legyen csak 9 óra napközben amíg vigyázol rá. Az már 4500-9000 Ft között van naponta. Szóval gyakorlatilag az anyuka fél fizetését elvinnéd. Akkor már inkább már magánbölcsibe viszi az ember a gyerekét, ahol különböző foglalkozások vannak, van udvar, van gyerektársaság.

2011. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
persze nem az első hónapokban gondoltam, az azért durva lenne, meg aztán a saját bébimnek is kell majd a figyelem... Azért kérdezem ezt, mert gyakran látok középkorú/nyugdíjas nőket ázsiai kisgyerekkel, gondolom hivatásszerűen vigyáznak rájuk. Tanítottam egy kínai kisfiút, aki egy magyar nőnél lakott aki mellette még egy 2 éves kislányra és egy 6 hónapos babára is vigyázott egész nap, mondjuk nem túl szépen bánt velük, sajnáltam őket:S. A két kicsit elvitték a szüleik esténként, a 12 éves fiú hetente ment haza. Mondjuk mindannyian ázsiai gyerekek voltak, ezek szerint ez magyar szülőknél nem olyan bevett dolog...
2011. febr. 5. 21:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Kínai ruhaboltokban sokszor látom,hogy a kisbaba egész álló nap ott van az anyjával,borzasztó lehet főképpen a babával.Épp a múltkor gondolkodtam ezen,mikor megint ezt tapasztaltam.
2011. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Főképpen a babának-ezt akartam írni.
2011. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam, de még nem vágtam bele.

Sztem a legnagyobb esély "gyereket találni" az orvosi rendelőbe kiírni egy hirdetést, meg a családvételmisnél.

De ezzel tényleg az a probléma, hogy vagy ingyen csinálod aminek semmi értelme vagy kevés az esély, azok miatt amit előttem is írtak hogy nem szívesen fizetnek az anyukák a bébiszitterért, akkor már úgy vannak vele inkább a bölcsi.

Barátnőm bébiszitter vizsgával sem talál munkát, pedig be is van jegyezve.

2011. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.13hós a babám én féléves korától dolgozok,takarítok de mindenhova ki írtam h takarítást,gyermekfelügyeletet válalok,1000 ft/óra (korábban is annyiért csináltam)enyit lehet kérni aki meg jelentkezik nállad annak van pénze...én heti 10óránál többet nem válalok,nem akarom hanyagolni a picurt.szal idővel ha úgy érzed megprobálhatod:)
2011. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!