Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól itta a babád a...

Mikortól itta a babád a reggeli-esti tejet nem cumisüvegből, hanem pl. itatópohárból?

Figyelt kérdés
10 hónaposnál a 4-es Avent cumi"kupak" jó? Vagy van több lyukú is? Én csak 6+ láttam és az a 4-es cumitető.
2011. febr. 6. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
mindegyik gyerek más.Enyémek már 10 hónaposan sima pohárból ittak.Szerintem minnél hamarabb megtanulják annál kevésbé ragaszkodnak a cumisüveghez.Nálunk nem is volt sirás,hogy nincs cumisüveg.Természetes volt nekik.
2011. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mit értesz sima pohár alatt? Ugye nem azt, amiből mi felnőttek is iszunk?!

Elég hihetetlenül hangzik - már elnézést - de nem tudom elképzelni, hogy 10 hónapos gyerek hogy iszik egyedül(?) vagy itatod pohárból? Mennyi idő, mire pl. az esti elalvás előtt megiszik pl. 240ml tápszert a pohárból, mennyi megy mellé? Az álom kimenne a szeméből mire pohárból megitatnám vele az esti tejét!

Szóval ez elég furán hangzik.

Vagy itatópohárra gondoltál?

2011. febr. 6. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm kisfiam is kb 10hónaposna már egyedül ivott rendes felnőtt pohárból! Neki sosem volt cumisüvege,anyatejes baba volt,utána jött a hozzátáplálás és rendes nagy pohárból kapott innivalót is!Nem is fogadta el a cumisüveget! Az én kisfiam most 18 hónapos és egy hónapja kezdett részokni a csőrös pohárra,előtte inkább a cumisüveget választotta! Mostmár szépen iszik pohárból is de csak úgy ha fogom,különben a nyakába önti!
2011. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sosem adtam a lányomnak cumisüveget.kb 4-5hos korátol itatom rendes pohárbol, azota abbol iszik, 14hos korátol teljesen egyedül iszik akár üvegpohárbol, bögrébol - ezeket jobban szeretjük, mert nem boritja ki olyan ügyesen, mint a müanyagot.esténként mikor milyen kedve volt: vagy csörösböl vagy sima pohárbol itta a tejet.leteszem elé és iszik amennyi jólesik, aztán szol ha befejezte. most 17hos.
2011. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezek szerint csak szokás/szoktatás kérdése! :)

2011. febr. 6. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éves, és csepegésmentes kupakkal kapja az avent cumisüvegből. Egyrészt mert nem bír 2 percig a fenekén ülni, és kiborítaná, másrészt meg hisztit rendez, ha másban akarom adni neki. Ez van. Minden gyerek más. :)
2011. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak soha nem volt cumisüvege,mert 6 hónapig csak anyatejet kapott,aztán jött a hozzátáplálás ekkor pedig Nuk csőrös pohárból kapta a vizet + Jana vizes üvegből.1 évesen kezdtem el pohárból itatni,pár hét alatt szépen belejött,azóta is imád pohárból inni,innentől fogva a csőrös itatópoharat már nem használtuk. Bolti tejet 18 hónapos kora óta kap és még mindig Jana vizes üvegből issza,mert így szereti,pohárból nem esik neki olyan jól.
2011. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Enyém is 10 hónapos, még cumisüvegből iszik.

Mostanában készülök venni csőröst, csak nem tudom, melyik, milyen lenne jó.

Ebéd után próbálom rendes üveg pohárból itatni, de még nem nagyon megy. Leginkább a nyelvét dugdossa a pohárba, úgyhogy biztos lesz pár hét, mire megtanulja.

2011. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válazokat!
2011. febr. 7. 09:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Első válaszolo vagyok!!pedig hidd el egyedül iszik sima pohárbol.Ezt szokta meg,mi nem fekve ágyban iszunk hanem etetőszékben és aztán fekszünk le.szoktatás kérdése.Nekünk ez a természetes
2011. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!