Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babámnak nagyon ritka...

6 hetes babámnak nagyon ritka lett a széklete.5-6 naponta van. Mivel lehet székletet segíteni?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint megemészti az összes anyatejet azért ilyen ritka, de látom, hogy nagy a pocija, és feszítí is neki.Megszoktam lázmérőzni, de mindig félek, nehogy megsértsem,mert igazából azt se tudom, hogy hogy kell.Mit adhatok neki ami segít neki a székletürítésben?
2009. febr. 9. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A mi védőnénink azt mondta, hogy csecsemőkorban max 3 napig nem baj, ha nincs széklet. Utána meg kell nézetni dr bácsival! Ezt ajánlom én is neked, mert valóban nem jó, ha feszít a pocija és nincs kaki! Olyan sztem nincs h mindent megemészt egy szálig... kérdezz meg másik védőnénit esetleg, vagy vidd el a gyerekorvosotokhoz!
2009. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
ESPUMISAN szuszpenzió. ALOE ACTIVATOR. garantáltan lesz széklet.
2009. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyatejes babákra jellemző a székrekedés illetve a hasmenés. Ha mégis aggódsz, akkor beszélj a doktor bácsival/nénivel.
2009. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne adj neki semmit! Anyatejes babáknál nem ritka ha hetente 1x van. Ha nem muszály ne tömd semmivel.
2009. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az espumisan görcsoldó, nem pedig székletlazító... Bár nekem is ajánlották és én is kipróbáltam de semmit nem használt.
2009. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj a hasa semmit ne csinálj, kislányomnak öt hónapig 4-5 naponta volt széklete, a hozzátápláláskor lett napi rendszerességgel. A lázmérőzést meg inkább felejtsd el. Rászokik a baba, nem fog tudni egyedül kakilni. Ha mindenképpen hasonló módszert akarsz alkalmazni, használj glicerines kúpot, azzal legalább nem sérted meg a végbelét akkor sem ha gyakorlatlan vagy, de erre is rászokhat a baba. Lényegében minden fizikai ingerléssel kiváltott székletűrítés "függőséghez" vezethet.
2009. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!