Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 21 hónapos. Még nem...

Kisfiam 21 hónapos. Még nem beszél. Meddig nem kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Mond ezt azt,de nem viszi túlzásba.

Tudom 2 évesen kell elkezdeni aggódni,ha addig még nem beszél,de én kicsit már most aggódom.

Hogy lehetne ösztönözni?Próbálom nem érteni mit szeretne,hogy mondja ki,de dührohamot kap.

Fiatoknál mikor indult el a beszéd?


2011. febr. 7. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk elég hamar beindult mindkét gyerekemnél a beszéd, de 21 hónaposnál tényleg nincs min aggódnod, ha amúgy látod rajta, hogy megérti amit mondasz neki. Miket mond már?

Lehet, hogy egy két hónap múlva meg be sem áll majd a szája...

2011. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is pont 2 éves koráig csak mutogatott, nyökögött,aztán 2 évesen, mintha elvágták volna egyszer csak beindult a dumagép, minden nappal egyre többet és többet beszélt. Most 3 éves és be nem áll a szája! Ne aggódj, nem lesz néma!
2011. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 28 hónapos s még nem beszél semmit.

A doki azt mondta nem baj, az a lényeg hogy megért mindent, és nem süket.Már most figyelmeztetett hogy sokáig nem fog beszélni, de amikor elkezd majd már "mondatokban" fog, egyelőre még gyűjtögeti az infókat.Meg hát nincs is rákényszerülve, megérteti magát így is és ő is dührohamot kap, ha nem értem mit akar vagy ha kérem hogy mondja ezt meg azt.

2011. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egyik távoli rokonom, 3 évesen még semmit nem beszélt, aztán fél év múlva mondatokban. Ugyanígy az öccse is. A kt nagyobbik gyerek nagyon korán kezdett el beszélni.

Úgy tudom megvizsgálták nincs-e valami letapadás, vagy mi, és miután minden rendebn volt senki nem aggódott.

2011. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan 2 évest, aki még nem beszélt. szerintem nem kell aggódni, még 21 hósan nem hinném, hogy el van késve.
2011. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából mondja már hogy nyanya(anya),pa(apa),ma(mancs)baba,pápá,mama,nem,de,tüc(csüccs)tecc(tessék) és hasonlók,de még nem viszi túlzásba.

2011. febr. 8. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!