Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kislányom nem akar...

14 hónapos kislányom nem akar elindulni. Nem is próbálkozik. Két lábra állítom és hívom de csak eldől és odamászik. Aggódnom kéne? Ez normális szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem akarom siettetni, tudom hogy a saját tempója a lényeg de

semmi jelét se látom annak hogy el akarna indulni a közeljövőben. Lassan már kéne totyognia nem?


2011. jún. 26. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A magad megnyugtatására vidd el orvoshoz és vizsgáltasd ki, hogy kizárhass minden egyéb aggasztó okot. Valószínűleg semmi baja (99,99%), csak később akar járni. Barátnőm kislánya 16 hónaposan állt fel és kezdett járni, már a frász törte őket. Az orvosok azt mondták, semmi baja, csak várni kell türelemmel. Ja, még azt is mondták neki, hogy minél kevesebbet vigye a gyereket babakocsiban, a bébikompot meg megtiltották.
2011. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fiam 17 hónaposan indult el. A gyerekorvos azt mondta, hogy ha másfél éves koráig nem kezd el járni, akkor van "gond". Különben van egy anyuka, akivel szoktam beszélgetni a játszótéren, az ő kislánya csak 18 hónaposan indul el.


Szerintem ne izgulj!

2011. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2011. jún. 26. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiam 16,5 hónapos, és még nem sétál egyedül. Csak bútorok mellett. Ha van kapaszkodója, akkor megy, de egyedül csak pár lépést tesz meg köztem és a kiságya között... Szerintem csak bátortalan.
2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiam 12,5 hónaposan állt fel először, utána szép komótosan kezdett csak el menni a kanapé mellett kapaszkodva, 16,5 hónapos volt mikor először elengedte a biztos fogást. Későn érő típus. :)
2011. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zsöff85 ***** válasza:
Tájékozodni kellene mielőtt nekiállsz feleslegesen aggodalmaskodni. 18 hós korig ráérnek elindulni. Ne állitgasd, hagyd békén! Majd elindul ha készen áll rá. Mitöl félsz, hogy örökké mászni fog, vagy mi??!
2019. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!