Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene ha az 5,5...

Aggódnom kellene ha az 5,5 hónapos babám nem szeret hason nem hajlandó forogni és csak fekszik egy helyben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Aggódnod talán még nem, de érdemes lenne megmutatnod egy dévényes gyógytornásznak. Most sokan le fognak pontozni, mert hogy nincs két egyforma gyerek, de az óvatosság nem árt. Bizonyos mozgásformák kimaradása később részképességzavarokat okozhat.

A hivatalos út az, hogy először elviszed fejlődésneurológushoz. De nehéz bejutni, és szinte mindig a tornát ill. masszázst javasolják.

2011. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod..Az én kislányom 4 hónaposan tartotta meg rendesen először a fejét hason fekve..Előtte csak picit tudta megtartani..5,5hósan csak egyik oldalára fordult el egy picit..majdnem 8 hónapos volt mikor átfordult..aztán már szinte minden jött magától..alig 10 hós volt és már kapaszkodással felállt,ment pár lépést..Aztán elkezdett mászni,egyedül menni és 1 éves korára már segítség nélkül ment minden..

Én is aggódtam az elején,de felesleges..Ha eljön az ideje,át fog fordulni és forgolódni is fog...

Türelem..

2,5 éves kislány anyukája:)

2011. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Játszál vele sokat, forgassad lassan játékosan. Lehet, hogy csak lusta típus, majd belejön, de foglalkozzatok vele sokat. Érzed azt majd, hogy mennyi erőt ad bele ezekbe a gyakorlatokba. Ha több a soknál, akkor orvosnak említsd meg !
2011. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém sem szeretett hason és most sem szeret. Nekem sem akart forogni, viszont fél évesen ült. Aztán 6 hó végén volt amikor rendesen elkezdett forogni oldalra. Most lesz 8 hós a napokban és kb. 2-3 hete rájött hogy össze vissza is lehet forogni, na azóta úgy pörög az ágyon hogy nem lehet otthagyni.

Nyugi minden baba más és másképp kezd el csinálni mindent.

Azért próbáld tornáztatni, legalább oldalra forditani, aztán majd rájön magától is. Meg aztán lehet kicsit lustibb is azért nem akar, nem kell mindjárt rosszra gondolni.

3 gyerekes anyuka

2011. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!