Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Husis kérdés? 7 hónap körüli...

Husis kérdés? 7 hónap körüli babádnak mennyi húst teszel a főzelékébe?

Figyelt kérdés
Ha előre lefagyasztottad pürésítve, hogyan engeded fel? Lehet a hűtőben tárolni ezután, majd újra melegíteni?
2011. febr. 7. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi 6 hósan kezdtük el a hozzátápit, így mi még nem eszünk húst. 1 hónap múlva adok nekielőször, egy kavéskanálnyival fogom kezdeni, aztán minden nap egy picivel többet adok majd. Amúgy sztem ilyen korban még nem kell neki sok hús, ha korábban is kezdtétek a HT-t elég egy kevés...
2011. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és amúgy, ha kivitelezhető, jobb mindig frissen lekészíteni a húst. A faygasztóból kivett, leengedett húst már semmiképp nem használnám fel újra, nem tenném hűtőbe (hanem menne a kukába) :(
2011. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én így csináltam: megfőztem húslevesnek jó sűrűre a húst + zöldségeket. Húst kiszedtem, leválogattam a csontról (ha csontos), leszedtem minden bőrt, meg amit nem adnál a babának, aztán aprítóval (turmixgépemhez van) összevágtam, de nem annyira, hogy pép legyen, csak olyan kis apró darabos. Beleraktam egy dobozba, aztán be a fagyasztóba. Ez nem fagy annyira össze, hogy ne lehessen róla letörni, lecsapkodni kis darabokat :)
2011. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A megpárolt, pürésített húst jégkockatartóba porcióztam ki. Miután megfagyott kipattintottam és átraktam dobozkákba. A főzelékekhez kiveszek 1-1 kockát, megmikrózom, 4-5 mp alatt kiolvad. Hozzákeverem a főzelékhez és turmixolom ismét, hogy homogén legyen.
2011. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!