Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan 15 hós körüli...

Létezik olyan 15 hós körüli gyereket, aki nem szopik, nem cumizik, nem iszik cumisüvegből és az ujját sem szopja? Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
Amiatt érdekelne a kérdés, mert a környezetemben, ha meghallják, hogy 15 hós gyerekem még szopik (elalvások előtt és éjszaka mikor felébred azzal alszik vissza) többször jujjgatnak, hogy pedig már nagy gyerek, az senkit nem érdekel, hogy ezen kívül nem cumizik stb, de ha ilyen idős gyerek még cumizik és/vagy cumisüvegből iszik esetleg az ujját szopja az teljesen elfogadott ebben a korban. Na igazából nem érdekel mások véleménye, csak kíváncsi vagyok létezik-e olyan gyerek, aki ennyi idősen már semmit nem csinál. Nekem tulajdonképpen ennyik megoldással sincs bajom, nálunk így alakult ki.
2011. febr. 7. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Létezik. A fiam 10-11 hónaposan elválasztotta magát, előtte se utána se cumizott, cumisüvege sosem volt, és az ujját sem szopta.

Egyébként én szoptattam volna tovább, szóval semmi bajom azzal, aki 15 hónapig vagy tovább is szoptat, egyszerűen ő rákapott az ételekre, nem kellett neki a cici tovább.

2011. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém most lesz 2 éves, egyiket sem csinálja, szerencsére.
2011. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 éves, szopja az ujját és este csak cumisüvegből hajlandó meginni a kakaót.

A jujjogók megérdemelnék, hogy egyszer valaki ezt mondja nekik: Jujj, de semmi közöd hozzá...

2011. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 2 éves koráig szopizott, más nálunk sem volt. Én nagyon örültem neki! Sőt 1 éves koráig szinte semmit meg sem evett, csak cicizett! A fiam meg csak cumisüvegből evett/ivott, de cumi v. ujjszopás nála sem volt. A lányom már több mint fél éve nem szopizik, de semmi más sem kell helyette, szerencsére. A szoptatás nagyon intim "együttlét" a gyerekkel, senkinek semmi köze hozzá! Viszont annál undorítóbb nincs, amikor egy 3-4 éves gyerek cumival tud csak létezni, éjjel nappal! Örülj neki hogy tudod szoptatni a gyermeked, ez Isten ajándéka :)!!!
2011. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiamnak se kellett se cumi, se cumisüveg se az ujja, se csőröspohár, se semmi. Ő most 16,5 hónapos és még Ő is cicizik nappal 2x és éjjel ha megébred. Ez a legjobb és szerencsésnek érzem magam, hogy ennyi idős és még tudom Őt szoptatni, szóval ne foglalkozz senkivel! Egyébként én úgy tervezem, hogy még kb 3-4 hónapig nappal 2x szopizik, utánna meg már csak este ameddig akar vagy ameddig kitart a tejcsi és az se fog érdekelni ha esetleg már 2 éves lesz.
2011. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik. Nekem a 2. volt ilyen. Volt egy rongyija és egy nyuszija, ezekkel aludt. De a 3. csemetém 4 évig szopott, és soha nem fogadott el cumit, vagy cumisüveget. Most jön majd az, hogy undorító, gyomorforgató, gusztustalan pedofil vagyok, már megkaptam ezen a fórumon. De nálunk így működött. Amúgy az 1. és a 4. gyerekem cumizott, nekik arra volt igényük.
2011. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az enyém majdnem 2 éves korig cicizett (az én környezetm is odáig volt, főleg anyósom, de nem érdekelt), viszont ő cumis is. cumisüvege sosem volt, pohárból kapta a vizét 6 hós korától.
2011. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 20 hónapos koráig szoptattam, és cumizik 2 évesen is. Jujjogást mi is kaptunk a szopiért kb 9-10 hónapos korától kezdve. A cumiért is van jujjogás kb ugyan azóta. Csőrös pohárból iszik, azt is volt aki nagyon kedvesen, bár totál beszólás jelleggel megjegyezte, hogy miért nem pohárból iszik (tud, de ez egy nagy poén neki, hogy iszik amennyit kér, a többit meg kiönti, esetleg repül a pohár ). A beszólók mind 50-60-as, nagyon okos, legtöbb 1 gyerekes rokonok, ill. gyermektelen 40-es. Azt hittem mielőtt és mikor várandós voltam, hogy majd mennyit tudok kérdezni, mennyit beszélgetünk, mennyi jó tanácsot adnak. Hát nagyon gyorsan rájöttem, hogy egy szó tanácsot nem kérek és beszélgetni sem akarok a gyerekemről, max. kijelentőmódban elmondok pár dolgot, jelezve, hogy nem vitatémának tartom a témát. Ennek ellenére persze nyájaskodva, de próbálnak beszólni. Gondolom 30 éve ők is mennyire értékelték ezt mikor nekik szólt be anyós meg nagynéni meg szomszéd, aztán ők is ugyan olyan bunkók lettek.
2013. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!