Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki lisztérzé...

Van olyan anyuka aki lisztérzékeny vagy a gyermeke apukája az és azt jósolták, hogy a baba is az lehet, hogy vezettétek be a glutént, hogy kiderüljön?

Figyelt kérdés
Nálunk a párom lisztérzékeny,meg anyukája volt az.Mindenki mást mondd,hogy fél évesen már el kell kezdeni,van aki szerint csak 1 éves kortól.Tudnátok segíteni?
2011. febr. 7. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

szia. a férjem lisztérzékeny. A családban több LE nincsen.

A kislányunk születése előtt a védőnő azt mondta hogy 1 évesen kell elkezdeni bevezetni. Erre 7 hónapos volt a kislányom, amikor a védőnőnél voltunk, ott volt a gyerekorvos is. Szinte lecseszett, hogy miért nem vezettem még be a gluténtartalmú dolgokat? MOndtam hogy azért, mert a férjem lisztérzékeny. JAAA hogy elfelejtette mondani hogy már 6 hónapos kortól ajánlják a glutén bevezetését a piciknek. Ekkor 7 hónapos volt a lányom. Mérges lettem, hogy nincs egy egységes álláspont ezzel kapcsolatban.

Felhívtam a heim pál kórházat, ott egy nő nagyon készséges volt. Azt mondta hogy 2 hétig egy negyed babakekszet, 2 hétig felet, 2 hétig háromnegyedet majd 2 hét után egészet adjak neki. Utána mehet rántással a főzelék, kenyér is szép fokozatosan.

3 éves korban lesz az első ilyen vizsgálat, majd 6 évesen. Azt mondta a nő hogy ha 6 évesen nem lisztérzékeny a gyerek, akkor már nem is lesz az.

A glutén bevezetését követően a szervezet kb 1.5 év után reagál negatívan rá.

Irj privit ha gondolod.

2011. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igy van, régen a lisztérzékenység veszélyével fenyegették azt, aki 1 év előtt adott a gyereknek lisztes dolgot.

Azóta ezt meghaladta a tudomány és azt mondják, az a jó, ha minél előbb találkozik vele.

Mivel fél évig a kizárólagos szoptatást javasolják, ezért azt mondják: 6 hónaposan találkozhat liszttel a gyerek.

A liszt valóban csak lassan dolgozik a lisztérzékenyeknél: fokozatosan elöli a bélbolyhokat, igy nem tudja majd felszivni a hasznos cuccokat a gyerek szervezete.

Mondjuk az kizárt, hogy minden esetben 6 éves kor ELŐTT leszel lisztérzékeny, ismerősömről harminc éves kora körül derült ki, ezt nem lehet ennyi éven át "rejtegetni", hiszen fogysz, minden véreredményed rossz, amikor elhalnak a bolyhok...

2011. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a tesóm lisztérzékeny, úgyhogy én is a kisfiamnak bevezettem 6 hónapos korától kezdve a babakekszet, majd egy hónap múlva már evett kenyérfalatkákat, és lisztes habarást csináltam a főzelékeihez.

Egyébként szokott itt a gyakorin egy anyuka válaszolni, akitől olvastam, hogy ő maga lisztérzékeny, babája pedig örökölte tőle a cöliákiáért felelős géneket (köldökvérből állapították meg nekik), és neki már 4 hónapos korától kellett a babájának adnia glutén tartalmú ételt.

Egyébként addig jó elkezdeni, míg a baba szopizik. Mi sajnos ezt lekéstük, mert csak 5 hónapig volt tejem, de reménykedünk benne, hogy elkerüljük ezt a betegséget.

2011. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!