Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a mostani babákat a 20...

Ha a mostani babákat a 20 évvel ezelőtti hozzátáplálás szerint etetnénk, akkor 100ból 30 baba tejalergiás,30 baba lisztérzékeny, a maradék pedig virágpor/bármi más alergiás lenne?

Figyelt kérdés
Nem kell összeveszni, csak kiváncsi vagyok a véleménykre.
2009. júl. 1. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a kérdés :) Természetesen nem. De régen még nem volt ennyi fórum (tv, net, plakátok, védőnők lefizetése, stb.), és a tápszergyártók nem tudtak ennyire nyomulni. És még jófejek is akarnak lenni a fél éves korig való szoptatás támogatásával, természetesen ez azért az esetek 40 %-ában (most tök mindegy, hogy milyen okból) nem jön össze, és hangosan skandálják, hogy mi legyen az első, amihez hozzányúlsz? Na mi?! És adjad egy éves koráig? Na mi az? A tápszer. Naugye. Ennyi a titok. Attól még egy kis répába nem hal bele a gyerek, csak az nincs agyonreklámozva. :)
2009. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen,igazad van.Én is kaptam anyósómtol egy könyvet,olyan 15 évvel ezelőtti hozzátáplálásrol.Akkoriba nem riogatták annyira a kismamákat,pedig akkor is volt tej,virágpor stb...Apropo tej,a védőnőm azt mondta hogy szoptatás alatt nem ihatok tejet,mert allergiás lesz a baba,hiszen tehéntejet egyyébként se kaphat 1 éves koráig.Ettől a tejtől allergia?Tehenet is csak képről látott.Mostmár barackot se lehet adni 4 hónapos kora előtt,pedig én annak idején 2 hónaposan kaptam almát és barackot.És ezek a gyümölcsök is ugyanilyenek voltak 25 évvel ezelőtt is.Ugyhogy nem tudom...biztos eltérőek a vélemények
2009. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
csak melyik modszer a helyes mert a táblázat is mást ír mint a bolti üveges kaja címkéje.
2009. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
természetesen ezért vannak a kutatások de 30 év mulva a mai modszer is elavult lehet! Probálkozunk!
2009. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés. Ha megnézed a nagyszülőket, ők még minden nap szalonnát ettek hagymával, meg zsíros kenyeret. Mégis eléltek vagy 80-90 évet. Szerintem annyira szennyezett már a levegő, a talaj, a víz, hogy jobb inkább mindennel vigyázni.

Egyébként abban is lehet valami, hogy a tápszer meg babaétel gyártók terjesztik ezeket a dolgokat.

De nekem egy mostani nagymama mondta, hogy nem volt teje, tehéntejet adott a gyerekének teával, és majdnem belehalt. Szóval akkor is voltak ilyenek, csak kevésbé verték nagydobra. De te sem örülnél, ha a te gyereked lenne a 100-ból 1.

2009. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen én sem adnék 1 hetes babának tehéntejet. Azonban néha már túlzásnak tartom a túlzott óvatoskodást. Attól, hogy burokban neveljük még nem biztos, hogy nem lesz alergiás.
2009. júl. 1. 16:04
 7/9 anonim válasza:
100%
20 évvel ezelőtt nem kezelték a zöldségeket és gyümölcsöket fényező, érlelő szerekkel. Ezeket a mi szervezetünk sem tudja feldolgozni ezért kellene időnként méregteleníteni. Egy pici gyerek szervezete szerintem ezt nem bírja el. Azt nem tudod megtenni hogy mindent te termelj meg, de szerintem jó odafigyelni arra, hogy mit mikor és milyen minőségben adsz a babádnak. A bolti tej pedig szerintem nem sok tejet látott, talán ezért is allergizálhat. Abban egyet értek hogy ez a mai hisztéria keltés túlzás, te tény hogy sokkal több allergiás van mint régen és ez a rossz minőségű, agyon permetezett stb.. élelmiszerektől van.
2009. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolótól kérdezném,hogy ha én termelek és semmi káros anyag nincs benne, akkor nem alergizálhat? Pl. eper ami nem látott vegyszert, se kútvizet, se semmit, akkor sem adhatom 1 év alatt?

Nem hiszem, hogy a vegyszerek miatt lenne.

2009. júl. 1. 21:57
 9/9 anonim ***** válasza:
A tehéntejet nem tudja megemészteni a mi gyomrunk, ezt állítják. Szerintem meg a nagyobb gond az, hogy a teheneket hormonokkal, antibiotikumokkal nyomják tele, ami aztán a tejbe is belekerül. Azt nem mondanám, hogy nem látott a bolti tej (nem tejital!!) tehenet, de én főleg a hormon és a antibiotikum jelenléte miatt nem adnám a gyereknek. Egy éves kora után is csak max. néha forró csokiba, de napi szinten nem. Biztos van egy csomó vitaminkészítmény (bio természetesen és nem szintetikus), amiben van megfelelő mennyiségű kalcium, csomó zöldség is van, ami tartalmaz kalciumot, úgyhogy nem aggódnok ezen. Régen más volt, voltak akkor is allergiások (pl. Apumnak állandóan folyt az orra, tuti allergiás volt valamire, de ez soha ki nem lett mondva, elmenni orvoshoz persze nem ment el, hogy megállapítsanak bármit is). Nem mellesleg az allergiának, mint minden egyéb betegségnek, lelki okai vannak, amíg azt nem oldja fel az ember, addig szedhet bármit, ehet bármit, ha már ott van, akkor nem múlik el. Egy éves kor alatt egyébként én úgy tudom, hogy már mi sem kaptunk epret (hetvenes években születtem).
2015. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!