Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ennyire alkalma...

Csak én vagyok ennyire alkalmatlan, ugye? :- ( ( (

Figyelt kérdés

Pedig azt hittem, rajtam semmi nem foghat ki, mindennel boldogulni fogok, elvégre várt és szeretett baba (3 hónapos). nagyjából azért már ki tudom találni, mikor mi baja van, de néha még most is vannak vigasztalhatatlan időszakai. arról nem is beszélve, hogy ugyan nyilván nem direkt, de egyszer már el is estem vele. baja ugyan nem lett, de csak a csodának köszönhető. Aztán most valószínű, sikerült miattam megfáznia. mi lesz itt még? arról nem is beszélve, hogy körülöttem mindenki mindent jobban tud (pl.: még mindig nem mondta a doktornéni, hogy adjál már neki mást is, ne csak tejet=miért éhezteted azt a gyereket, 3 hónaposan már kéne kóstolgatnia mindenfélét?)

most is nyafog egész nap, aludni nem hajlandó, mellette meg semmi nem köti le igazán, átlag 5 percenként találhatok ki neki valami mókát és látom, hogy totál álmos, de nem alszik cicin se, sehogy se. majd megint este fél hatkor ájul be és alszik órákat is akár, mikor már fürdetni kéne. :-( valamit nagyon rosszul csinálok. nem, mindent rosszul csinálok. a férjemről nem is beszélve, aki már szerintem úgy érzi, hogy ő már a világon sincs, de néha már tényleg luxusnak érzem gondolni is rá a gyerek mellől 24 órában. nincs rá már energiám és ezért nagyon szégyenlem magam. szóvá is teszi :-((( félek, elveszítem őt. :-( kudarcot vallottam anyaként és feleségként is. ez van. :-(((( pedig soha nem gondoltam volna hogy így lesz, hisz kislánykorom óta arról álmodoztam, hogy ha egyszer majd...


2011. febr. 8. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ne légy már ennyire elkeseredve ;) !Fáradt vagy!!!Egy kis barátnőzést nem tudnál összehozni?Csodákra képes!!!Szerintem pedig nem csinálod rosszul,nehéz,nagyon nehéz.3 hós,még nyöszmörög,majd jobb lesz,front is van!Csak erősen!
2011. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Az a sok rohadt reklám, meg weboldalak, meg mindenféle tehet róla. Engem is behúztak a csőbe. Azt hittem a baba olyan tüneményes valami mint a Bepanthen reklámban. Csak gügyög, eszik, alszik... Sz@rt! Bőg, nyafog, nem képes magától elaludni, ha elalszik végre túl sokat alszik :DDD Ugyanilyen szaranyának éreztem magam. Azt hittem miért épp én ne tudnék megbirkózni ezzel, hisz annyi mindenen túlvagyok már. Na, az első gyerek kifogott rajtam. Totál depressziós lettem, nagyon nagy csalódás volt nekem az első fél év... Aztán azért jobb lett (még gyógynövénybogyót is bevetettem) és 11 hónapos korában már - tervezetten ! - ott figyelt a tesó a pocakomban. És ég és föld ám ezúttal! Biztos ő is sír mint minden csecsemő de már nem áll tőle görcsbe a gyomrom, nem aggódom szét magam mindenen - időm sincs rá - és igazából nekem ez a csecsemőskorszak teljesen új. Egész más oldalról látom most ezt a 3 hónapos kisbabát mint amikor a nagy volt ennyi idős. Ha felébredt a nagy 3 hósan és csak 30 percet aludt akkor totál kiborultam, toligáltam a ház köröl, mert vissza KELL aludnia, jajjj nem aludt eleget, nyűgös lesz, stb. Most meg ha a kicsi felébred, hát felébredt, ennyit aludt és kész, megy tovább az élet, majd alszik amikor újra álmos lesz...

Hidd el - nehezen hiszed most - de ezt túl kell élni és túl fogsz rajta jutni. Nagyon sajnálom hogy nagyon kevés cikket lehet olvasni az anyaság igazi buktatóiról, mindig csak a szirup csöpög minden babás weboldalról.... *hányás*

2011. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

No ne már, még a 3,5 éves lányomnál se mindig tudom, hogy mi baja van, mert van hogy nem beszél, csak sír, nyöszörög. :o))

3 hónap, még pici, ez az összeszokás ideje.

Amikor végre alszik, pihenj le Te is, és a férjedre pedig szánj időt, mert az tényleg fontos nagyon.

Mondd el neki, hogy most így érzel, és hulla fáradt vagy, de nagyon szereted őt, és hamarosan újra kényeztetni akarod. Ha ezt el bírod mondani neki, máris nem fogja magát annyira elhanyagolva érezni. És ha nincs erőd együttléthez, akkor simogatva kényeztetheted, nálunk ez mindig bejön, ha én hulla vagyok, annyit meg tudok tenni érte!

2 gyerkőc anyukája

2011. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Húha, jól el vagy keseredve!

Az első gondolatom,amire én is mindig gondoltam az elején, hogy napról-napra,hétről-hétre könnyebb lesz. Ezzel próbáltam vigasztalni magam.

Aztán a másik, hogy most ezek a dolgok, napok olyan nehezek, de pár hónap múlva már nem is emlékszünk rá szinte.

Nekem egy 4 éves és egy 7 hónapos kislányom van, olyan furcsa,próbálok visszaemlékezni,hogy mi hogy volt a Naggyal,mikor ennyi idős volt,mint a Pici,hogy teltek a napjaink, de egyszerűen nem emlékszem.

Most,mikor a 2.született,nekem is olyan nehéz volt, a Nagy féltékeny volt, hisztis és anyás, a Picur hasfájós volt, egyfolytában cicin lógott volna, de azok meg nagyon fájós, sebesek voltak, éjjel alig aludtam, a Nagytól napközben sem tudtam, arra gondoltam meddig lehet ezt bírni, sose múlik el az az időszak.

De aztán mégiscsak elmúlt vhogy, elmúlt a hasfájás, a féltékenység, mára már nagyon szeretik egymást a csajok.

Most azon aggódom még,hogy a Pici nem akar még mászni,csak fekszik,sokszor unatkozik, ott kell lenni vele, de még inkább fogni kell. Most azt várom,hogy ez az időszak elmúljon ha elindul (mászik),akkor azért könnyebb lesz,jobban el lesz.


Áttérve Rád:


Egyrészt még biztos a hormonjaid is tombolnak,azért vagy felkavarva.

Te nagyon jó anya vagy, a kisbabádnak a legjobb a világon!!!!

Mással nem kell foglalkozni, mindenki mindig mindent nagyon jól akar tudni, Te csak magadra hallgass,meg esetleg a szakemberekre (orvos,védőnő).

1 három hónapos babának még nem kell ennie,innia mást csak anyatejet, vagy tápszert.

Engem 1 gyógyszertáros nő akasztott ki ősszel,hogy 3 hónapos,és még nem ivott teát?? Hát nem,mert csak szopizik.


A férjed ha szeret (biztos szeret:), megért, türelmes, látja ő is hogy miken mész át.


Amúgy meg a Babád is érzi,hogy feszült vagy, lehet hogy ő is ezért nyűgös.


Próbálj meg megnyugodni, minden rendben lesz meglátod:)


És ezekkel az érzésekkel nem vagy egyedül, a legtöbb anya átmegy ezeken.

2011. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ÓÓÓ, nálunk ugyan ez volt...csak sírt-sírt.Nem akarlak elkeseríteni,de most egy éves és sokkal nem lett jobb.De azért az jobb,hogy mostmár tudom miért sír!!Ja,és visszaadja a szeretedet+az apját is leveszi a lábáról...:))
2011. febr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Dehogy vagy alkalmatlan!Az én kislányom 5 hónapos,de még mindig vannak vigasztalhatatlan időszakai.Tudom szörnyű,mert segítenél neki,de nem tudsz,mert nem éhes,tiszta a pelus stb. és mégis ordít.Én nem vagyok egy sírós típus,de ilyenkor én is sírok vele általában.:)De szerintem nem vagyok egyedül.A sok okossal meg nem kell törődni!A te gyereked és a doktornőn,védőnőn és a saját ösztöneiden kívül ne hallgass másra.Én elengedem a fülem mellett az ilyen okosságokat,pedig kapom én is és gondolom még sokan mások.Pl.:a kislányom velünk alszik egy ágyban(külön kis kuckót csinált az apja neki,de a mi ágyunkban);gondolhatod,hogy mennyit hallgatok érte.És?Nem érdekel,így alszunk mindhárman egész éjszaka 2 hónap nem alvás után.Amúgy meg úgy vagyok vele,hogy a mi gyerekünk,ha elszúrjuk nekünk kell helyre hozni is.Egyik nagyokos sem fog vele küzdeni,csak mi.Amúgy az én lányom sem jó alvó(napközben),3-4x alszik kb.20-30 percet mostanában.De kb.3,5-4 hónapos koráig úgy voltunk ahogy te a babáddal,aztán rájöttem,hogy már abba fárad bele,hogy egész nap szórakoztatom.Így azt csináltam,hogy amikor láttam,hogy nagyon álmos békén hagytam.Beraktam a hordozóba(csak abban hajlandó elaludni)és elaludt.Jó,picit nyekergett majd nézelődött és elaludt.De séta közben is aludt egy kicsit a levegőn.A pároddal meg beszéld meg.Nem tudom,hogy mennyit segít,de kérhetsz tőle segítséget.Pl.átvállalhatja a mosogatást,vagy foglalkozzon kicsit a babával.Az én párom is dolgozik,de amikor itthon van besegít.Így nem leszek teljesen hulla estére és tudunk egymással is foglalkozni kicsit.Nem vallottál kudarcot és biztos nagyon jó anya vagy.Szerintem csak kicsit kimerültél és most éppen borúsan látod a világot!Nincs valaki aki el tudja vini levegőzni a babód egy kicsit?Pl.apa,mama?Addig meg alhatnál egyet.Fel a fejjel!Nem vagy egyedül a problémáddal.Nincs olyan nő aki mindig mindennek meg tud felelni és attól,mert anya vagy és feleség még te is elfáradhatsz!

2011. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első hónapok nekünk is nehezek voltak, állandóan a gyerekkel foglalkoztam, mikor megelégeltem,hogy állandóan kócos vagyok, meg slampos, és rendberaktam magam,akkor meg lelkiismeretfurdalásom volt,hogy nem a gyerekkel vagyok. A (gyermektelen,független) "barátnők" eltűntek,helyette egy másik anyukával ismerkedtem meg,aki egy hét alatt a legjobb barátnőm lett, sokat segítünk egymásnak, és tényleg,ahogy telt az idő, egyre könnyebb lett. Most egy éves a csajszink, fogzással küzdünk,de egyszer ennek is vége lesz, és minden álmatlan éjszakát, minden bosszúságot, nehézséget elfelejtek,ahogy rám mosolyog ez a tünemény. :)
2011. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Háát,b@sszál bele,mert a házasságodnak rövid időn belül vége lesz,a gyereket meg 3 hónap után már illene ismerned,tényleg egy sz@rdarab vagy.
2011. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért!

Hát 22.01-es te egy ritka nagy k....g vagy!Nem tudom hány éves vagy de szerintem egy kis taknyos és valószínüleg nincs gyereked.De ne is legyen,az ilyen idióták ne szaporodjanak.

2011. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hamarosan érdemben is reagálok, de a picim még mindig beteg :-(
2011. febr. 10. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!