Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem csinálom rosszul?

Ugye nem csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos. Éjszaka még midnig felkel 2 alkalommal szopizni. A napokban tettem itt fel kérdést, és sok olyan választ kaptam,hogy ilyen idős korban már bőven egyszer kellene csak aludnia.

Fél8kor kel, elmegyünk boltba,meg csavarogni,egy órát kinn vagyunk és a friss levegő a mai napig olyan jól elnyomja,hogy 10 után kidől és alszik általában délig, majd 3tól-4ig. Este fél 9kor van alvás.Rosszul csinálom,hogy hagyom aludni?


Ha nem fektetem le iszonyat nyügős, utána már normálisan nem is alszik,csak forgolódik.

Úgy gonolom,ha nem lenne álmos, nem aludni el. Nem akarom szenvedtetni,vagy rákényszeríteni a napi egyszeri alvást.


2011. okt. 25. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit csinálnál rosszul? Az én babámnak is szüksége van a több alvásra, mondjuk még kisebb. Alvó babát soha nem szabad felébreszteni. És hogy 2x kel éjszaka, teljesen normális. Nekem rengetegszer kel, nem tudom, mi a baja. Szóval szerintem semmi gond.
2011. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden gyereknek más az igénye. Van aki sokat tud egyszerre aludni, van aki kevesebbet, de tobbszor. Szerintem nem lehet ugy csinálni, hogy na te már 11 hónapos vagy, akkor már csak egyszer aludhatsz. Az enyém még bo másfél éves korában is kétszer aludt. Azt észre veszed, ha már a napi egyszeri is elég lesz neki.
2011. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam lassan betölti a 15 hónapot és még mindig kétszer alszik. Erre van igénye. A lányom ilyen idősen már rég csak egyszer aludt.

Nem szabad általánosítani, minden baba más, az ő igényeit kell szem előtt tartani, nem azt, hogy a szomszéd gyereke hogyan csinálja.

2011. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sógornőm bölcsiben dolgozik, Ő mondta, hogy náluk az 1-2éves gyerkőcök nagyja még kétszer alszik.
2011. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam majdnem másfél éves volt, mikor áttért a napi egyszeri alvásra.

Ilyen idősen, mint a tied, még volt, hogy 3-szor aludt.

Igaz, ő nyugtalanul alszik éjjel és keveset nappal (az atópiás dermatitisz "hozadéka"), de vannak jól- és rosszabbul alvó gyerekek, ahogy ez felnőtteknél is előfordul.

A sógornőm közel 30 éves, de ha módja van rá, még mindig alszik nappal 2-3 órát és éjjel is vígan 10-12 órát. Ő volt kivizsgáláson, de semmit nem találtak.

Az olyan válaszok meg, hogy ezt kell vagy azt kell csinálnia a babának, nem lehetnek mérvadóak, hiszen csak irányelvek vannak nagyjából 3 éves korig, mikorra "összeérnek" a gyerekek. Ezért ide teszik az ideális ovikezdést. De ma már ez is változott, ahogyan sok gyereknek megkésett beszédfejlődése van.

2011. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már miért csinálnád rosszul???Annyit és akkor alszik amennyire szüksége van!11 hósan az én fiam is pont ugyanígy aludt mint most a tied és 14 hósan váltott a napi 1x-i alvásra!

Nem értem,hogy más anyukák miért mondják azt,hogy 11 hósan már bőven csak 1x kellene aludnia!

A saját tapasztalataim alapján akkor kell váltani a napi 1x-i alvásra ha már délelőtt bírja kb 11-ig,na akkor elhúztam az időtt kb fél 12-ig akkor megebédeltettem és délben meg aludt!Akkor aludt 2-3 órát egyben és akkor már estig nem!Jó mondjuk ő kicsi kora óta 7-fél 8 fele már elfárad és vinni kell fürdeni legkéssőbb 8-kor alszik.

Illetve akkor kell már váltani ha a délutáni alvás már annyira kitolódik,hogy este még 9-10-kor sem álmos még!Na akkor is kell már egy kicsit manipulálni a napirenden!

Teljesen jó ahogy most van.

Bocs...kicsit hosszú lettem.

2011. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!