Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 2750grammos és 47 cm-es...

Egy 2750grammos és 47 cm-es baba mennyire érett? Mitől lett ilyen kicsi? 39. hétre született.

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs vele.

Keresztlányom 48 centivel és 3 kilóval született 41 és fél hétre. 3 hónaposan már 60 centi és 5 és fél kiló!

2009. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

:)))

ugyan annyira érett, mintha 6 kilóval született volna. az unokatesóm kislánya is kb ennyivel született. a héten lesz 1 éves, csodaklasszan fejlődött.

ez csak a születési súlya, nem nagyon nyom a latba, majd azt nézd, hogy mennyit hízik havonta, az sokkal fontosabb:))

2009. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az érettsége orvosilag állapítható meg, nema mérete befolyásolja.Az unokatesóm 1 hónaposan lett 2 kiló és hazaengedték, mert erős volt, de az ikre nem maradtmeg persze 35 éve volt.

Leginkább a dokit kérdezd, de ha hazaengedtek, akkor nincs nsemmi baj.

Majdnem 3kilo, teljesen normális amúgy.

A hosszához meg arányos is.

Lehet a család nem túl magas, de a 47 cm az nem olyan kicsi ám. Majdnem 50 ami a kimondott etalon, de nem kell minden babának 50 cm-vel 3,5 kilóval születni!!

Ne aggódj, figyeld a légzést az evést és minden rendben lesz.

2009. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A "Nem a méret a lényeg" közhely ilyen esetben is érvényes. Az én babám 38+3 hétre született 2750 g, 46 cm, csudaklassz kis csajszi. Ennek már majd 10 hónapja. Sokkal előbb fordult meg, mászott, állt fel, járt, mint a kortársai.

Nálunk mindenki 3 kiló és az alatti súllyal született, az lett volna a kirívó, ha én egy 4 kilós babának adtam volna életet.

2009. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szió

Lehet hogy esetleg a lepény kezdett meszesedni és emiatt nem kapott elegendő tápanyagot, vagy hasonló oka lehet.

DE NEM JELENT SEMMIT A SZÜLETÉSI SÚLY! Idekint majd behozza!!!!

Figyeljétek a gyarapodását, és hogy mennyire kiegyensúlyozott. Ha vidám, agilis, és folyamatosan hízogat, akkor nincs okotok aggódni.

Ha esetleg mégis aggódtok az evés miatt, eszetekbe se jusson minden evését mérni, az csak arra jó hogy kétségbe ejtsen. elegendő, ha a legelején naponta néztek tiszta súlyt, aztán később hetente.

A kislányom 2370 grammal és 49 centivel született 8igaz, hogy majd egy hónappal korábban), most 5 hónaposan 7 kg és 68 cm.

2009. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a te babád is ugyanúgy érett, mint az a baba, aki 3500g-mal születik. Az én kislányom a 38. héten, 2950g-mal, 48cm-rel született. Most, 5 hónaposan 6420g és 64cm. A te babád is nagyon hamar be fogja pótolni a különbséget. Egyébként koraszülöttnek (nem érettnek) a 2500g alatti babákat szokták tekinteni.
2009. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 40+1 hétre született 51 cm-vel és 3 kg-val, makk egészséges, és azóta (4 hetes) már 540 gr-ot hízott:) Ide kint majd megnő:))
2009. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi baj a méretével.Én kislányom 38. héten született, 2,5 kg és 46 cm. Most másfél hónapos majdnem 4 kg, tök egészséges.
2009. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
sztem nem baj h kisebb sullyal született ez csak adottság kérdése és ha bármi baj lett volna lenne azt ugyis mondták volna!Minél kisebb sullyal születik egy baba annál jobban fog gyarapodni hidd el!tehát ne aggódj!Boldog babázást!Üdv:4,5 hós kislány anyukája
2009. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Érdekes...az senki eszébe sem jutott,hogy baj lehet,ugyanis azért kérdeztem,mert a kismama dohányzott egész terhesség alatt :((( Nem rólam van szó.
2009. febr. 10. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!