Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már, hogy a babád...

Előfordult már, hogy a babád véletlenül megnyalta valamelyik tisztítószer flakont?

Figyelt kérdés
Mit csináltál? Lett baja tőle?
2011. febr. 9. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
nem tudja mert számára elérhetetlen helyen tartom.
2011. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván mindannyian elzárjuk az ilyesmit. Ami tényleg mérgező, az nálunk is hét lakat alatt van. De 4 gyerek után tudom, hogy bármennyire résen vagy, néha megkaparint tiltott dolgokat. Az én 1,5 éves lányom a mosóporba kóstolt bele. Nem nyelte le, ki is mostam a száját, de kicsit felmarta a nyálkahártyáját. Azóta kerüli a mosóporos dobozt. A tusfürdőt is megkóstolta már, az nem volt annyira durva, és most már azt is kerüli.
2011. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
NEM,esélye sincs rá,hogy lehetsz ilyen felelőtlen:(
2011. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy megtörtént, csak kíváncsi vagyok, mi van ha.

Nem kell egyből bunkóskodni.

Egyértelmű, hogy az ember elzárja az ilyesmit, de ahogy már írták, előfordulhat, hogy akár VÉLETLENÜL is megnyalja mondjuk a mosóport vagy a szappant vagy akár mit.

2011. febr. 9. 10:02
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

9:40 vagyok.

Volt ezen a fórumon olyan anyuka, aki arra panaszkodott, nem tudja átpakolni a dolgokat, sajnálja a pénzt igazi fiók, vagy szekrényzárra, ajánljunk megoldást. Egyik sem tetszett neki. Na Őt lehet felelőtlennek nevezni.

De a totyogós gyereked szinte mindig a nyomodban jár, akkor is, amikor bekészíted a mosógépet, vagy amikor ablakot pucolsz. Egy másodperc alatt belenyal a fürdetőbe, és még az is befigyel, hogy valaki nyitva hagyja a Wc ajtót, és a gyerek kezet mos a kagylóban, aztán kiront a Wc kefével. Figyelj rá, szólj rá, zárd el a gyógyszereket, mérgező anyagokat,de ne bízd el magad és ne gondold azt, hogy a te gyereked sosem fog hasonló disznóságot elkövetni.

2011. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Hiába zárod el, bizony ha elkezd mászni és pakolni, akkor meg tudja kaparintani a tiltott dolgokat is, ahogy az előttem szólóak is írták. Nem értem mit kell bunkózni rögtön.

Én a mosogató alatti szekrényben tartom ezeket, és a 10 hónapos kislányom most figyelte ki, hogy onnan ki szoktam venni színes flakonokat. Hát persze, hogy azóta nyitogatja azt a szekrényt is. Ilyenkor rögtön elveszem tőle, a szemébe nézek és mondom neki, hogy ezt nem szabad, majd együtt visszacsukjuk a szekrényajtót. Venni fogok ajtózárat rá, de úgy gondolom, hogy nem lehet mindent hermetikusan elzárni a gyerek elől. És emiatt nem tartom magam sem felelőtlennek, sem rossz anyának.

2011. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

ma 10:13 minden szavaddal egyetértek


emlékszem, az anyuka a gyógyszereket sem volt hajlandó átpakolni, no komment

2011. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 9:56!

Kívánom neked, hogy soha ne nevezzen senki felelőtlennek, de veled is előfordulhat baleset.

Leírom az én történetemet, hogy értsd, mire gondolok.

A gyógyszereket a páraelszívó fölötti szekrényben tartottuk. Nekem is székre kellett állnom, hogy elérjem. A férjemnek fájt a foga, Cataflamot szedett. Nem rakta vissza a szekrénybe, hanem a konyhaszekrény sarokelemének felső polcára tette. Nekem ehhez is szék kellett, 160 cm vagyok. Akkor voltak a gyerekek 2 és 3 évesek. Ki kellett szaladnom, hogy beengedjem a postást, ez idő alatt történt baj. A fiókos szekrény gombjain mászott fel a 3 éves fiam, onnan a mikró tetejére, és levette a gyógyszert. Ezt onnan tudom, hogy később a szemem láttára ismételte meg a produkciót. Rögtön észrevettem, hogy baj van, mert ott hevert az ÜRES kinyomkodott tartó a földön. 2 percet töltöttem kinn.

Halálra rémültem, és emeltebb hangon kérdeztem tőlük, mit csináltak a gyógyszerrel? Mivel nem voltak hozzászokva, hogy kiabálok, megijedtek, és nem tudtam belőlük egy szót sem kihúzni.

Telefon, az orvos mondta, hogy gyomormosás. Bevágtam a gyerekeket a kocsiba, elindultam, közben telefonáltam a férjemnek, hogy jöjjön haza.

Éppen beértünk a kórházba, amikor utánam szólt, hogy nyugodjak meg, megtalálta a gyógyszereket a babakonyhában, miközben bement a kicsik alvós cuccáért. Emlékezett, hogy 2 szemet vett meg, a maradék darabra megvolt.

Felelőtlen voltam? Még utólag sem érzem így, mégis nagy baj történhetett volna.

2011. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem voltál felelőtlen! A gyerekek szemfényvesztők, nemis gondolnád, mire nem képesek. Azt, hogy esélyük sincs rá, azt felelőtlenség kiejteni. Nálunk is volt, hogy megnyalta a flakont, nem volt semmi baja. Persze, azóta én is sokkal jobban figyelek!
2011. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!