Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál előfordult, hogy a...

Másnál előfordult, hogy a babája hamarabb ült fel mint ahogy elkezdett volna rendesen kúszni vagy mászni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 17:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
babám hátrafelé szépen araszol, valamint a kezét pakolgatva ügyesen fordul, de előre nem sokat halad. Az igazi "kommandós" kúszást nem csinálja. Viszont térdére támaszkodik, hintázik és a fenekét hol hátra hol oldalra nyomja néha a talpára is támaszkodna. Próbálna felülni? Vagy ez más?
2011. szept. 15. 17:25
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Pontígy van ahogy írtad.

Egy átlagos gyerek kb 8 hós kora körül csinálja hogy elkezd kúszni majd négykézlábra felhuzza magát majd felül és elkezd mászni és egyben fel is áll. Ezt kb 1-2 hét alatt csinálja meg mindet, de pl az én lányom 1 nap alatt ült fel egyedül, térdelt fel és kezdett el kúszni. aztán egy hét után mászott és fel állt. kb rá 2 hónapra kezdett el lépegetni és kb 11 hós korában indult el, és 1 évesen már biztosan jár.

ez egy teljesen átlagos gyerek fejlödése. Nekem a lányom mindent úgy csinált ahogy a nagykönyv írja, idöt is betartva. (anyukám ahogy mondja mert a könyveket átlag gyerekekböl írják)

2011. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az én babám egy hét múlva lesz 6 hónapos..akkor nem korai ez még?
2011. szept. 15. 17:36
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Az én babám meg egy kis lusta disznó, mert 10 hónaposan még csak kúszik, és hempereg meg térdelve hintázik. Vannak babák, akik a mászós részt ki is hagyják, és egyből állnak és mennek. Az, hogy egy picit eltér az átlagtól, nem baj, már a kicsik sem egyformák
2011. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én egyik fiam 8 hónaposan egy szombat délután felült, aztán másnap, vasárnap délelőtt felállt. Utána kezdett csak mászni :)))
2011. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 1 hét múlva tölti be a 6 hónapot. Pont ugyanezeket csinálja, ugyanígy. Mivel mindent magától, önerőből csinál, nem hiszem, hogy bármi probléma lenne a babáinkkal.

Az enyémnek viszont még nincs foga, helyette rohamléptekkel halad a mozgásban. Gondolom, egyszerre csak egy dologra koncentrálnak gőzerővel. :)

2011. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos 1,5 hetes korában felült, pár nap múlva hátrafelé araszolt (előtte csak forgott, pörgött), majd ebből felhúzta magát és mászni kezdett ("kúszást" 2 napig csinálta, de csak hátrafelé). 7,5 hónaposan állt fel.
2011. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a lányom előbb ült fel kéztámasszal, majd rá egy hónapra négykézlábazott.
2011. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A lányom egy héttel a 8. hónapja előtt kezdett kúszni illetve mászni, de hátrafelé.Szegény elég rosszul tűri a kudarcot, ezért úgy döntött, hogy akárhányszor megfogja valaki, addig evickél ameddig nem sétálhat.Szóval mászkálnom kellett vele egész nap.De ha mehetnékje van...vettem neki kompot, 2 óra alatt rájött, hogy ezzel akárhová eljuthat.És nem ülve löki magát, hanem feláll benne és fut!

2 napo kompozás után letettem a szőnyegre és(bár még nem fénysebességgel)de elkezdett mászni előre :)

Napról napra ügyesebb lett.Mászás közben időnként emeli a popsiját az égbe és lábujjhegyen áll.Én ezt a felállási-manővernek tudtam be, de még nem derült ki, hogy mit akar kihozni belőle :)

Ma letettem a kiságyba és arra mentem vissza fél perc múlva, hogy ül.Megint hasra tettem és megfigyeltem, hogy négykézlábból kitolja oldalra a fenekét és már ül is.Igaz néha messzire sikerül a keze és akkor olyan mint a Pisai ferdetorony:D

Szerintem nagyon ügyes babád van, hogy ilyen korán csinálja ezeket.Szerintem az én lányom lassan kezdte, de összekapta magát! :)

Most 8,5 hós, tehát a fent leírtak úgy 3 hét alatt mentek végbe:)

2011. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is így volt, ráadásul nagyon hamar. 5 hónapos és 1 hetes volt, mikor felült, négykézlábról tolta ki oldalra a popsiját. Rá két hétre már mászott, kúszás nem igazán volt. Most vasárnap volt 6 hónapos, és másnap hétfőn állt fel egyedül először. Azóta folyamatosan mindenhol feláll, most abban bízom, hogy hamarosan megtanul leülni is :)))
2011. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!