Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek szobájában 32-36% a...

A gyerek szobájában 32-36% a páratartalom. Alacsony? Mennyinek kéne lennie?

Figyelt kérdés
van hidegpárásitónk,de még nem használtam,mert nem tudtam mennyi a páratartalom,de vettünk mérőt,most már tudom.Ez alacsony nem?A mi szobánkba is ennyi,pedig itt mindennap ide van teregetve.
2011. febr. 9. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


A levegő páratartalma. A legtöbb modern lakásban használt fűtési rendszer a nedvesség hiánya miatt nem megfelelő a gyermekek számára. A padlófűtés ráadásul lebegő porréteget hoz létre. Télen 40-45%-os páratartalom uralkodik a lakásokban, a központi fűtésűekben még ennél is kevesebb. (Az ideális páratartalom 50-55% körül van. Ez a legjobb a légutak nyálkahártyája, a poratkák és a penészgombák szempontjából is.) A fűtőtestre helyezett párologtatóedény nem elegendő, csak 1-2%-ot emel rajta. Ahhoz, hogy a levegő páratartalma elég magas legyen, naponta több liter vizet kellene elpárologtatni. Ez csak párologtatókészülékkel lehetséges - legjobb az ultrahangos porlasztással működő. Árban kedvezőbb megoldás az olyan készülék, mely két elektróda segítségével forrósítja fel a vizet. Ezek az elektro-nagykerekben hozzáférhetőek 10-15 ezer forintért.

2011. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon alacsony. Bár nálunk 70% és épp páramentesítőgépen töröm a fejem, de én olyan 50-6%nál érzem jól magam. Ha jól tudom 40 alatt már a páramérő mutatója pirosban van ami azt jelenti nem túl jó.
2011. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony! 60% körül tudom, hogy annyinak kellene lenni. Nálunk pedig még ettől is magasabb szokott lenni, pedig nincs is párásítónk. Sokszor már ritkábban mosok emiatt, illetve egyszerre többet, hogy legyen "száraz" nap is. Nem győzök szellőztetni, az ablakok is nagyon párásodnak.
2011. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.Akkor valószinű ezért is beteg már majdnem 2hete a 6hónapos fiam...szörcsög 2hete,hiába szivom éjjel-nappal az orrát....akkor most már használjuk ha meg van a hidegpárásitó.Eddig dobozva volt,el is felejtettem,sose próbáltam ki,de most meg is nézem.
2011. febr. 9. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!