Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 7 és fél hónapos,...

Kislányom 7 és fél hónapos, folyamatos gondjaink vannak az éjszakai alvással. Már kezdett rendeződni a dolog, de most bújik az első 2 fogacska, ismét 7-8szor ébred és csak a cici nyugtatja meg. Tehetek valamit, hogy jobb legyen az éjszaka?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
én vettem Dologélt, ami gyógynövényes, és akárhányszor használható. azzal soktam masszírozni az ínyét. létezik Dentinox is, de azt csak durva esetre hagyom, mert az "gyógyszeres".
2011. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ugyanilyen korú babánkkal, mi is így vagyunk, már az utóbbi időben csak 2X kelt éjjel, erre 2-3 napja megint szinte másfél óránként kelünk :S :(
2011. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben a korban nem csak a fogzás miatt kel fel rengetegszer a pici éjszaka, bár kétségkívül szinte ez az ok a leggyakoribb! Ha a fenti két kenőcs nem használ, akkor nézz szét neten, vagy kérdezd meg a védőnőt, hogy melyik homeopátiás alkati szert válasszátok a Te babád tüneteire! Ami még problémát okozhat ebben a korban az a mozgásfejlődés is, mivel éjszaka is "gyakorol" a pici álmában, és van hogy erre a mozgásra ébred fel. A harmadik ok pedig a kezdődő szeparációs szorongás, vagyis szeretné, ha mindig mellette lennél.

Ez egy nehéz korszak, én fiam most 9,5 hónapos. Nekünk is voltak nagyon nehéz heteink emiatt, de most már megint alszik mint a kisangyal. Én ha nyűgösebb este, akkor adok neki egy adag Nurofen szuszpenziót. Fájdalomcsillapító, 6 órán át hat. Nálunk ez vált be, meg a Dentinox.

Kitartás és szeretet, ami a legfontosabb ebben az időszakban, és az, hogy megértsd nem önszántából nem alussza végig az éjszakát!

2011. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Csak olyan rossz, hogy ha ébred, egyedül a cici nyugtatja meg, semmi más, hiába simogatom, vagy ölelem. Így éjjel szopizik általában, én meg bizonytalan vagyok, hogy jól teszem-e...
2011. febr. 10. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegnapi 14:20-as vagyok, a 9,5 hónapos fiúcska anyukája


Én 3 hetes kora óta nem etettem a fiamat éjszaka. Nagy szerencsénkre azóta végigaludta az éjszakákat. Most ebben a korszakában, amikor többször felkelt, volt, hogy ő is csak a cicin nyugodott meg, nem tudom miért, de ez általában a 2 óra körüli ébredésénél volt így. Mióta végig alussza megint az éjszakákat azóta egyszer sem kelt fel 2 körül, mert megszokta volna a cicit. Minden ilyenkor "megszokott" rituálét elhagy amint alábbhagy a fogfájás, fejlődik az idegrendszer, stb.

Mióta megint végigalussza az éjszakákat van azért hogy 1-1 alkalommal felkel, ilyenkor ha kivesszük, először a kezünkbe még jobban rákezd a sírásra, valószínű alszik még ilyenkor... aztán rájön hogy jó helyen van, és elalszik:)

2011. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még valami, ami nagyon fontos ebben a korban, ami segíthet, hogy nyugodtabbak legyenek az éjszakák. Ne nagyon járjatok idegenek közé, főleg ne aludjon a pici máshol, csak otthon a megszokott helyén. Valamint lépésről lépésre tartsátok be az esti menetrendet. Nem az a fontos, hogy óra percben történjenek a dolgok, hanem a sorrend a fontos, hogy meglegyen. Én volt, hogy lefekvés előtt még egyszer megszoptattam, hát össze is zavartam vele a fiamat, és pocsék éjszaka lett belőle. Volt, hogy egy órával később értünk haza mint ahogy a fürdés lett volna, fáradt is volt a picúr, így gondoltuk belefér, ha egyszer kihagyjuk a fürdést.. hát nem fért bele :( azóta mindig minden lépés megvan nálunk, kiszámíthatóak az esték, talán ez is segít, hogy most már végigalusszuk az éjszakákat!


14:20-as

2011. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!