Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit teszel ha este csak...

Mit teszel ha este csak hőemelkedése van gyermekednek de tudod, hogy éjjel lázas lesz?

Figyelt kérdés
Adsz csillapítót vagy megvárod míg éjjel sír?
2011. febr. 10. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Én személy szerint csak akkor adok neki gyógyszert, ha tényleg lázas.
2011. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én nem adok, hátha kialussza.

éjjel ha szükséges, akkor adok.

2011. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom még sosem "aludta ki". Én is tudom, hogy olyan a gyerekem, ha este hőemelkedése van, akkor abból éjszaka láz lesz. Szépen beadom lefekvés előtt a lázcsillapítót, főleg mert nála sajnos nagyon nehezen megy le a láz, ha megvárom, míg felmegy.
2011. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mendy1025 ***** válasza:
lefekvés előtt nurofent kap,ez olyan 20 óra felé,de olyan hajnali 1-re felmegy így is a láza,akkor kúpot kell neki beadni sajnos.
2011. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi igazából én sem akarom , hogy szenvedjen így én is este beadom.Egyébként hallottam olyat, hogy 39 alatt ne csillapítsuk de hát egy kisgyereknek/ felnőttnek/ nem jó lázasan.
2011. febr. 10. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
38,5-ig nem szabad lázat csillapítani, a vírusok nagyon érzékenyek a hőre, attól pusztulnak! Az új szemlélet szerint nem is kell lázat csillapítani, nem biztos, hogy azzal teszel jót, ha nincs láz...
2011. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lázgörcsös a lányom.

Ha hőemelkedése van első körben este Viburcol kúp jó fogzásra és lázra is.

Aztán éjjel apukával felváltva 2-3 óránként ránézünk. Szükség esetén Nurofen kúp vagy szirup attól függ felébred-e. Ha felébred akkor még hidegvizes borogatást is kap.


Lehet túllihegjük, de én már élesztettem újra a gyerekem, és nem kívánom még egyszer. Inkább a para, egyébként a mi esetünkben már hőemelkedés esetén is kötelező a megelőzés.

2011. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
38.5ig nem csillapítok. Ha lefekvéskor pl 38, akkor sem. Inkább éjjel óránként ránézek és mérem a hóna alatt higanyossal, nem ébred fel rá.
2011. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Lázgörcs miatt nem hiszem, hogy újra kellett éleszteni...
2011. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lázgörcsös kicsi anyukája...


Hát mert még nem láttál súlyos lázgörcsös gyereket.

Hátracsúszott a nyelve annyira rángatózott és leállt a légzése.


Bírom, hogy ha valaki valamit még nem látott akkor rögtön ezer százalék biztosra kijelenti, hogy az nem létezik :) mert Ő (mintha az atyaúristen lenne) nem látott vagy hallott róla még.

2011. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!