Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ma 7 hetes kislànyom...

A ma 7 hetes kislànyom 3165g ès 48cm szuletett, most pedig 6,5 kg ès 65cm. Nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Igèny szerint szoptatok,csak anyatejes!
2009. febr. 11. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A baba úgyis annyit szopizik amennyi neki kell. Az én kisfiam pénteken lesz 2 hónapos, ő is csak anyatejet kap (igény szerint) és 5240 gramm a súlya (3700 grammal született). Szerintem meg nekem nincs elég tejem, de azt mondják akkor sírna, ha nem lenne a ciciben neki elég.
2009. febr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem sok! Én is aggódtam emiatt, kisfiam 4500 grammal született, 57 cm-rel, 8 hetes korára 7000 gramm, 66 cm lett. A védőnő sápítozott, de a gyerekorvos szerint teljesen rendben van, mert nem kövér, hanem szép nagy baba, tehát a hossza is szépen nő. Azt is mondta, hogy azok a babák, akik ilyen nagy mértékben gyarapodnak, később úgy is lassulnak a hízásban. Ez így is van, mi is lassultunk, most 12 hetes a fiam, 7400 gramm, tehát most 4 hét alatt csak 400 grammot hízott.
2009. febr. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám most 9 hetes. 3450-nel született, 1 hónaposan több mint 5 kiló volt, 2 hónaposan pedig 6 kiló.

Engem leszidott a védőnő, hogy ne adjak neki annyit enni, mert nem jó a babának, ha ilyen ütemben hízik, hogy szívbeteg lesz, cukorbeteg, meg nem tudom mi. Azt mondta, hogy ne igény szerint szoptassam, hanem 3 óránként, és ha előbb megéhezik, verjem át cumival. Szerinte túletetem.

Én gondoltam, hogy anyatejjel nem lehet túletetni egy babát, mivel vagy kibukja vagy kikakálja a felesleget.

Ezen kívül az igény szerinti szoptatás mellett vagyok, hiszen nehogy már én döntsem el, hogy mikor éhes a babám. Kíváncsiságból felhívtam egy szoptatási tanácsadót, és ezen kívül még több szakemberrel is beszéltem, hogy tényleg nagyon hízik-e a babám, de mindenki mellettem állt, hogy etessem nyugodtan akkor a babámat, amikor ő kéri, és hogy lehet hogy most ennyire hízik, de aztán pár hétig semmit nem fog hízni. És hogy anyatejjel valóban nem lehet túletetni egy babát.

Egyébként mennyiségekre nem eszik sokkal többet a babám, mint más babák, szerintem csak jó az anyatej, és nagyon jól hasznosul benne.

Úgyhogy szerintem is etesd nyugodtan a babádat, amikor ő kéri!

2009. febr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

védőnők már csak ilyenek!Nekem is azt mondta hogy kevesebbet etessem!!Az én lányom 12 hetes ma és 6.5kg és 60cm!3050g-mal és 50cm-rel született!Már megduplázta a súlyát!Kis hurkás baba!Már 2 hete kap pótlást anyatej mellé mert az influenza miatt kevesebb lett a tejem és még nem sikerült "visszaállítanom" a mennyiséget!Annyit adj neki amennyit kér,többet úgysem eszik,csak amennyi neki pont jó!!Amíg vidám,nincs baj a napi kakis-pisis pelusok számával,addig nem kell foglalkozni a védőnővel sem!!


Boldog babázást!!

2009. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg nagyon sok! Beszélj a védőnővel, orvossal.
2009. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!