Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor adhatok 2 hetes...

Hányszor adhatok 2 hetes babának Espumisan cseppet naponta?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
szabad adni eggyáltálán???!!??????
2011. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
minden étkezés előtt adhatsz, akár 10x is. ez nem szívódik fel, csak 'mechanikusan' hat.
2011. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
én nem használtam ilyeneket ,inkább kamilla teát adtam neki,de nem sűrűn.De ha muszály volna akkor az infacolt adnám.de te tudod.
2011. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Én csak annyit tudok, hogy lehet már 1-2 hetes kortól adni, de az adagolást nem tudom ilyen picinek. De az is biztos, hogy nem egy névtelen fórumon kérdezném ezt meg. Inkább felhívnék egy gyógyszertárat vagy a védőnőt.
2011. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Így írja a tájékoztató:

Csecsemőkor:

Kávéskanállal 1 ml (25 cseppnek megfelelő) Espumisan L emulziót tegyen minden etetéskor a cumisüvegbe, vagy minden szoptatás előtt vagy után adja be a csecsemőnek.


A készítmény túladagolása:

A szimetikon túladagolása miatti mérgezés nem ismert. Mivel a szimetikon kémiailag és élettanilag teljesen közömbös anyag, a mérgezés lehetőségét ki lehet zárni. Nagy mennyisége is probléma nélkül tolerálható.

2011. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd békén azt a szerencsétlen kéthetes kisbabát!!! Mi a francnak adsz neki ilyeneket????? Mert kettőt nyekken szegény, azért még nem gyógyszerezzük! Tornáztasd , mozgatsd, masszirozd, hogy kijöjjön a bèlgáz! Fel van fújódva, hogy ezzel nyomod? Mi lesz, ha ordit a fogzás alatt? Gondolom Cataflam cseppekkel fogod kiütni....
2011. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"De ha muszály volna akkor az infacolt adnám.de te tudod."


az infacol és az espumisan hatóanyaga egy és ugyanaz a szer, mégpedig a szimetikon. Mindegy melyiket adod. Mindkettőt lehet születéstől kezdve és ezt a figyelmedbe ajánlom:


Ha az előírtnál több Espumisan 40 mg/ml belsőleges emulziót alkalmazott

A Espumisan 40 mg/ml belsőleges emulzió túladagolása miatti mérgezés nem ismert.

Mivel az Espumisan 40 mg/ml belsőleges emulzió hatóanyaga a szimetikon kémiailag és élettanilag teljesen közömbös anyag, a mérgezés lehetőségét ki lehet zárni. Az Espumisan 40 mg/ml belsőleges emulzió nagy mennyisége is probléma nélkül tolerálható.


Mit tegyen, ha az előírtnál több Infacol szuszpenziót adott be gyermekének?

Amennyiben a csecsemő (esetleg tévedésből felnőtt) véletlenül nagy adag Infacol szuszpenziót vett be (vagy megivott egy egész üveggel) semmit nem kell tennie, mert a hatóanyag nem szívódik fel, így általános rosszullét nem várható. Amennyiben mégis valamilyen nem várt tünetet észlel, kérjük, keresse meg a kezelőorvost.

2011. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Némely válaszoló hangnemét nem minősíteném, gyomorforgató. Gratulálok, hogy ebben élik ki a frusztrációjukat.


Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy a 25 csepp az napi adag-e és hogy egyszerre kell odaadni vagy felosztani evésekre. És ha fel kell osztani, akkor hogyan? Csak a hasfájós evések (este, délután) előtt adjam vagy minden evés előtt?

2011. febr. 13. 14:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
25 cseppet minden etetés előtt kell adni, 3-4 nap alatt várható lényegesebb javulás
2011. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes volt a kisfiam, amikor kezdtem adni neki. én is bizonytalan voltam az adagolást tekintve, ezért csak pár cseppet adtam neki, amit fokozatosan emeltem, de még most sem kap 25 cseppet, csak 10-15 körül. szerintem a kevesebb is hat, csak fontos rendszeresen, minden evés után adni neki. én már aznap tapasztaltam a jótékony hatását.


van, akit úgy engednek haza a kórházból , hogy adja az espumisant a babának, mert valószínűleg a szelek gyötrik. kell a torna és a masszírozás is, de van, hogy erre is rászorulunk, a gyermek érdekében. nem szívódik fel.

2011. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!