Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekes, lakáshitellel...

Két gyerekes, lakáshitellel rendelkező átlag ember van más is itt rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Most mondtam meg a családnak, hogy második babánkat várom.Erre, ahelyett, hogy gratulálnának, az első mondatuk az volt, hogy sajnálnak, hisz hitelünk van, hogy fogunk megélni. Még most is sírok,mert igazából eddig azért bántottak az ismerősök mert csak két év lesz köztük, és hogy ez mennyire rossz lesz, most meg ezt kapom.Szegény pici babának mindenki szálka a szemébe.
2011. febr. 13. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük. Nálunk is 2 év lesz közöttük. Lakáshitelünk van, ami havi 100 ezer, férjemnek előző kapcsolatából van 2 gyermeke, oda gyerektartás, aztán van még diákhitel, személyi kölcsön...ez utóbbi 2 a kicsi megszületése előtt lejár hál'Istennek. Mégis boldogok vagyukn, hogy jön a kistesó. Ne foglalkozz velük, az a lényeg, ti mit gondoltok, és gondolom, nagyon várjátok. Ruhát lehet bababörzén venni, vagy hordhatja a nagyobb ruháit is. Én nem nagyon adtam Marcinak bébikaját. Drága is, íze sincs, végülis a házikosztot fogja előbb utóbb enni, szóval, főzicskéztem. Finomabb is, olcsóbb is. Nagyszülők nem tudnak néha besegíteni? Kis anyagival, pelussal, ruhával esetleg?
2011. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne is törődj velük!

Két kisfiam van a "nagy" 25 hónapos a kicsi 4 hónapos lesz, van lakáshitelünk és kocsihitelünk is.

Nem nélkülözünk és nem is dőzsölünk, jól elvagyunk beosztjuk ami van(vagy is marad)de alig várom hogy legalább a kocsit kifizessük.

Nem hiszem hogy felelőtlenül vállaltátok a picit!

Jó egészséget!

2011. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi most veszünk házat,van két gyermekünk,és rajta vagyunk a tesótémán is! Tényleg ne törődj velük!
2011. febr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is két gyerek van.A nagy 7 éves a kicsi 8 hós.Most szeretnénk lakást venni (20 millió) és márc.-ban jár le a kocsi törlesztőnk.Ne is törődj a megjegyzéseknek.:)Gratulálok a babához.:)
2011. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is most várom a másodikat. A kisfiam 2,5 éves lesz mire megszületik. Eddig semmilyen negatív dolgot nem mondtak nekem, sőt mindenki szurkolt és velem örül.

Sajnálom, hogy a környezetedben ilyen emberek vannak.

Mi is átlagosan keresünk, a havi törlesztőnk 75 ezer. Sokan nem értik, hogy lehet ebből megélni, de nekünk mások az igényeink, magunkra nem költünk sokat, így igaz, hogy napról-napra, de megélünk.

2011. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy jó helyre születik a baba, meglesz mindene, ami kell, nem fog nélkülözni sem a tesója sem ti emiatt, akkor ne is törődj a rokonokkal. Az a lényeg, hogy ha ti tudjátok, hogy anyagilag is belefér még egy baba, akkor szerintem nem számít más véleménye.
2011. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt választásom,rögtön kettő jött.Igen,átlagemberek vagyunk,lakáshitellel,magas rezsivel.Halálra voltunk rémülve,és egész terhességem alatt a családon kívül mindenki jajjgatott fölöttem,bár nem a pénz miatt,hanem hogy hogy fogok velük bírni.Minden jól sült el,dupla öröm a két gyerek,nem mondom h nem élhetnénk jobban,és hogy néha nem vagyok beléjük fáradva,de összességében nagyon boldogok vagyunk:)

Ne foglalkozz senkivel,a te életed te éled,és nem más.

2011. febr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A kis fiam most 19 hónapos és azon gondolkozunk hogy jó lenne egy kis tesó!

Nekünk is van-ám lakás hitelünk!

Ne foglalkozz velük,az csak neked és a babának árt ha bánkódsz!Majd megbékélnek.

2011. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk 3 gyerekkel van lakáshitelünk,1 éve meghalt az anyósom és még az apósom is ideköltözött,tehát 4 gyerekem van mondhatom.Minket is neveztek a komplett idiótától kezdve nagyon bátornak,de szinte mindenki negativ volt.Hát nem is értem mire vártunk volna a lakáshitel 15 év múlva telik le,nyugdijasok leszünk,máshogy nem lenne lakásunk.Maradtunk volna szinglik?A párom 42 én 35 éves vagyok,és vágytunk ezekre a gyerekekre,ha nem lennének egész életemben bánnám....És ők ösztönöznek minket,visznek előre hogy felneveljük őket,spórolunk nekik,értük dolgozunk,szeretjük őket.És azt amit visszakapunk semmi nem pótolhatja soha.Eljön az idő amikor nem sajnálkoznak hanem irigykednek(lehet hogy már most is ezért a sok gúnyos megjegyzés)milyen szép csalásd.A gyerekeink olyan értéket kapnak ami a TESTVÉR és ez szerintem nagyon fontos.Bocsánat,de annyira bennem is volt ez a kérdés.
2011. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Manapság kinek nincs? Sajnos az a ritka....

nekünk is van és most várom én is a tesót, 3 év lesz köztük. Mindent örököl, a fiam most lett szobatiszta, már csak egyet pelenkázok majd. Az igazi kiadások sokkal később jönnek. nekünk még 13 év van a hitelből. mire középiskolába mennek felszabadulunk...:)addig meg csak lesz valahogy. nyilván nem nyomorgunk, akkor nem vállalnánk.

2011. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!