Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan teszed változatossá...

Hogyan teszed változatossá 8hós babád étkezéseit? Miket adtok nekik, anyatejesek?

Figyelt kérdés
8 hónaposak vagyunk már adok neki gyümölcsöket,krumplit, husit, répát, szezonban sok sütőtököt kapott, de mostanában kezdenek kimerülni az ötleteim. :P tippeket kérhetnék? változatosan és miket vezettetek most be? Esetleg van valami "hatályos" táblázat. 2 éve még nem lehetett adni a lisztes dolgokat, most meg már 4 hótól kell.... ez miatt érdekel, hogy esetéeg hol találok ilyet
2011. febr. 14. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi is 8 hónaposak vagyunk.Mostanában evett először meggyszószt,(joghurttal habarva)pirított grízzel,ma kezdtük el a kenyér falatkákat,tömlős sajttal,vajjal.Én a www.picibaba.hu ról szoktam nézni a recepteket.itt találsz táblázatot is.Most szeretnék neki csinálni milánóit.
2011. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

töltsd le a kismamablog.hu oldalról a Nagy Babaszakácskönyvet, onnan sok ötletet és receptet meríthetsz.

egyébként 8 hónaposan ehet főzőtököt, cukkinit, borsót(érdemes még paszírozni először), gyökeret, ehet céklát, zellert, paszternákot, brokkolit, lehet adni neki sóskát, spenót is hetente egyszer, illetve hús helyett kaphat szintén hetente egyszer csirkemájat.

ha te főzöl, javaslom, hogy minden főzelékbe tegyél pár kocka krumplit is, egyrészt tápláló, másrészt az egyik legjobb lúgosító.

ha még nem vezetted be a glutén tartalma ételeket, magyarán a lisztes dolgokat, akkor éppen ideje. pici olaj, kb 1 kávés kanálnyi, kb. ugyanennyi liszt, és már mehet is a főzelékbe.

elmúlt 1 éves a lányom, még a mai napig is főzelékeket kap hétközben, tehát külön főzök neki, és hétvégén kap olyat, amit mi eszünk.

8 hónaposan lehet adni neki egy kis sajtot, pl. hús helyett lehet a főzelékbe reszelni, de én a Medve sajttal kezdtem, most is az az egyik kedvenc.

2011. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!