Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem mért siettetik az...

Nem értem mért siettetik az anyatejesek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Nem vitát akarok szítani, csak nem értem, hogy aki csak anyatejes és van elég teje valakinek, akkor mért kell 6 hónapos kora előtt elkezdeni az etetést? Sokat olvastam hogy vannak akik már 3,5 hónaposan elkezdik. Nem értem, mert nem tesz jót a pocakjuknak és 6 hónapig bőven elég nekik az anyatej.
2011. okt. 21. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Én ciciztetek, bőven van tejci is. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy azért kell elkezdeni, mert az anyatejet (az összeset) megemészti és nem lesz mit kikakiljon és székrekedéses lest.

Az már más lapra tartozik, hogy én nem hallgattam rá és nem lett székrekedéses, pedig csak fél évesen kezdtem a kóstoltatást :)

1éves, és még mindig cicizik,, ha kedve van, meg alváshoz.

2011. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Én fiam is anyatejes és elkezdtem neki 4 hós, nem hozzátáplálást KÓSTOLTATÁST szopi után, az ízek miatt h ne mindent egyszerre keljen bevezetni, a nagyobbik fiam tápszeres volt nála is így csináltam csak nála ki is váltottam...most 3 éves semmi baja nem válogatós nem allergiás..

hihetetlen ez a mizéria h ki mikor kezdi el etetni a gyerekét, mindenki magánügye..gondolom mindenki elolvas előtte mindent és utána okolja saját magát ha lesz vmi baja..DE sztem nem attól függ h vki anyatejes vagy tápszeres h mikor érett rá a baba..nekem a nagyobbik fiam tápszeres volt csak bölcsibe volt "orrfolyós" a kicsi aki csak anyatejes már 3. beteg..erről ennyit..

Bocsi ha hosszúra sikeredett

2011. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint minden doki mást mond, nekem pont azt mondta a védőnővel együtt, hogy amíg nem muszáj addig ne, mert ez elég neki
2011. okt. 21. 16:27
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Én is csak 6,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást. Szívem szerint még maradtam volna a csak szoptatásnál, mert egyszerűbb volt úgy az élet :) és mert jó is nagyon, hisz fontos kötelék - úgyhogy én sem értem azt, aki (ok nélkül!) sietteti.
2011. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
16:25-nak: körbenézve ismerőseim között laikus véleményem szerint a betegeskedés inkább attól függ, mennyire jár közösségbe a gyerek vagy annak nagyobb testvére. Az anyatej inkább azoktól a kórságoktól véd(het), amiket a mama adna át.
2011. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Mi 4 hósan elkezdük a hozzátáplálást mert nem volt elég Nekik a tej...(nem volt laktató már)....nem lesz allergiás, beteg mert ebben a kórban már el lehet kezdeni, de ha nincs rá okod akkor örülj h elég a tej neki...


Amúgy nem hiszem hogy a tápszeresek erőltetnék korán a hozzátáplálást, hanem a tápszereseknek szokták javasolni h kezdjék meg előbb....


Ez mindenkinek a magánügye szerintem...

2011. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem, mert nem tesz jót a pocakjuknak -----semmi baja nem lesz a pocakjuknak ha nem töltött káposztával és óriás adaggal kezded...ráadásúl még ebben a korban nem tudnak kanállal enni uh mire eljutnak oda h tényleges adagokat esznek meg már bőven ehetnek is.....uh nincs azzal sem gon ha vki korán(4 hó körül

) kezdi meg azzal sem ha nem....

2011. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Kisfiam is anyatejes,mégis elkezdtem a hozzátáplálást 4 hónaposan.Vagyis a kóstolgatást,de hamar belejött :)

Belgyógyászaton ajánlották és hallgattam a doktornőre.Hogy nem tesz jót a pocakjának?Ezt megcáfolnám.Épp azért jártam vele orvoshoz,mert sugárba ment a hasa,már szinte csak víz jött belőle.Ahogy elkezdtük a hozzátáplálást minden rendbe jött.Most 9 hónapos és szopizik,naponta 5x.

Úgy gondolom,semmi rosszat nem tettem azzal,hogy hamarabb bevezettem a főzelékeket Nála.De az is biztos,hogy minden baba más és ami az egyiknél jó az nem biztos,hogy a másiknál is beválik.

2011. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Nálam most az 5. baba anyatejes. Egyiküknél sem adtam mást 6 hónapos korig, nála sem tervezem. Pedig fűtött eleget a védőnő. Harmadik gyerekem például 1 évesen 80%-ban még anyatejen volt, mert nem akart mást elfogadni. Mégis jó súlyú, egészséges gyerkőc volt, sőt most is az.

Ha van elég tej, szerintem is teljesen elég nekik, fölösleges mást is adni.

2011. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 judavi ***** válasza:
70%

Az én fiam is csak anyatejes, de 3 hónapos korában (doki jóváhagyásával) elkezdtünk kóstolgatni. Két étkezés között eszik gyümölcsöt, mára (5 és fél hónapos) kb már 1 dl-t. Én azért szerettem volna ezt, mert azt szeretném, hogy ha már nem elég neki a tejcsi legyenek ízek amit ismer és ne akkor kezdjünk kísérletezni.

Egyébként meg furi,hogy az anyatejesnek semmit nem szabad 6 hónapos koráig, a tápszeres meg egyen csak nyugodtan bármit. Legalábbis a mi védőnénink szerint...

2011. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!