Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök 7-8 hós babáknak?...

Miket főztök 7-8 hós babáknak? Van valami különlegesség? Adjunk ötleteket egymásnak? Mi babád kedvence?

Figyelt kérdés
Az én kislányom kedvence a cukkini-répa-krumpli-husi,meggy-krumpli-husi.:)
2011. febr. 14. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém már 14 hónapos, de 8 hónaposan már azt ette,amit magunknak főztem. Kedvence egy ideig a paprikáskrumpli volt.
2011. febr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a sláger: alma-sütőtök-husi, tojássárgája-alma-husi, galuska-alma-husi
2011. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

off:ezeket az ételeket hogy készítitek el?

Nálunk a húslevesből turmixolt zöldségek és húsi a nyerő.

2011. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nálunk bármi, amibe őszibarackot rakok.

de a cékla-krumpli-husi is nagyon tetszett neki.

sokan aánlják a gesztenye-krumpli-husit.

2011. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

cékla-alma-husival, krumpli-répa-csirkemáj. talán ezek a kedvencek.

valaki kérdezte, hogy hogyan készítjük a főzelékeket. én a lehető legegyszerűbb módon. vízben megfőzöm a hozzávalókat és olajjal rántást készítek sima fehér liszttel, majd jöhet a turmix.

2011. febr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A lányomnak mai napig a sült hagymás répafőzelék husival a kedvence.

Kevés olíva olajon megsütöm a felszeletelt hagymát (általában lila hagymát kap), világosbarnára pirítom, rádobom a répát, azt is egy kicsit forgatom az olajban, majd fedő alatt puhára párolom egy kis víz segítségével. Húst külön szoktam csinálni, és azt ilyenkor csak a fagyasztóból előveszem.

2011. febr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9 hós kislány, jelenleg ez a repertoár: cékla-rizs-husi, brokkoli-krumpli-sajt-activia, sütőtök-krumpli-husi, karfiol-krumpli-sajt-activia, leveszöldség(ez változó, különböző arányban, mint zeller, karalábé, sárgarépa, fehérrépa)-husi vagy csirkemáj, sóska-krumpli-husi, spenót-krumpli-husi, bazsalikomos-paradicsomos durumtészta sajttal, cukkini-paradicsom-rizs-sajt... persze ez nem állandó, sokszor változtatom, hogy mit adok husival, mit sajttal esetleg csirkemájjal... felváltva kap egyik nap husit, másnap sajtot, hetente egyszer csirkemájat, halat is adtam már, de azt ritkábban... még nem nagyon akarom azt adni neki, amiket mi eszünk, mert általában tejszínnel főzök, sokszor füstölt dolgokkal, mi ezt nagyon szeretjük, meg persze a sültek is mennek... ezekkel még ráérünk később... viszont már nagyon szeret rágcsálni, most éppen azon projektelek, hogy hogyan tudnám a kaját olyan formában adni, amit elrágcsálhatna... mert ugye a husi miatt főleg turmixolni kell... szóval pl. a paradicsomos tészta csak egy részét turmixolom, a másik felét szépen felszedegeti a tálkájáról, kézzel... ja, és van, amihez rántást csinálok fokhagymával vagy hagymával, de mindenbe teszek kevés olivaolajat...
2011. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Nagyon jókat írtatok.:)Köszönöm szépen.
2011. febr. 15. 12:03
 9/14 anonim ***** válasza:
2011. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én babám nagyon keveset eszik. Amit szeret: almapüré+húsi, barack+hús, sárgarépa+husi. Hiába kreativkodok. :( Üveges bébiételekből 1/3-1/2 üvegnyi a fentiekből. A mi leveseinkből megeszik 3-4 kanálnyit. 9,5 hósan itt tartunk.:( De azért akkora, mintha 1,5 éves volna.
2011. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!