Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is csinálj így a karácsony...

Más is csinálj így a karácsonyt? Megbeszéltük párommal, hogy nem veszünk senkinek semmit, ők se vegyenek nekünk. Se ötletem, se pénz. Mi csak egymásnak örülünk, együtt lesz a család és ennyi. A gyerkőc meg kap mindenkitől.

Figyelt kérdés
Eddig bátyámék, és anyósom pártolta az ötletet. De szerintem mindenki örülni fog neki. Nem is a pénz, de tényleg a szülőknek olyan nehéz vásárolni. Már mindenük megvan. Tavaly már kaptak kézlenyomatot is.Azért mi egymásnak veszünk valami apróságot.
2010. nov. 11. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én szeretném, de nem lehet. Bár a nővéremmel sikerült megegyezni abban, hogy csak jelképes ajándékok lesznek (na, hogy mi, az jó kérdés), csak a gyerekek kapnak.

Férjem családja kitérne a hitéből az ilyen ötlet hallatán.

2010. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk már évek óta kizárólag a gyerekek kapnak a családban pénzért megvehető ajándékot karácsonykor. (így is elég, tizenegyen vannak :)

Viszont mi magunk készítünk a gyerekekkel együtt mindenkinek ajándékot, mert szerintem úgy teljes az ünnep, ha adunk egymásnak. (Mézeskalács, apró díszek, rajzok, süticsomag, narancslekvár stb)

2010. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is megbeszéltük a nagyszülőkkel,hogy ne vagyünk egymásnak semmit!Csak a gyereknek vesz mindenki!Nekünk az az öröm,ha Ő örül!!!:)
2010. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

"Férjem családja kitérne a hitéből az ilyen ötlet hallatán."


Miért, a Mindenható Pénzistenben hisznek? :))))

2010. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk évek óta nincs ajándékozás az egész családban, viszont ami van:

Összeköltözik a család, együtt vagyunk, játszunk a gyerekekkel, jókat eszünk-iszunk, beszélgetünk. Ez dec. 20-jan 2 között van. ez többet ér az ajándéknál.

2010. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15:35 Ez nagyon klassz!
2010. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi már évek óta így csináljuk. Az igazság az,hogy mindenkinek megvan mindene,és felesleges pénz kidobás olyan ajándékokat venni ami igazából senkinek nincs szüksége.

Mi évekkel ezelőtt be is vezettük,hogy csak a kis gyerekek kapnak apróbb ajándékokat.A felnőttek nem.Jobban mondva,hogy mégse menjünk üres kézzel az ünnepi ebédre így a férfiak kapnak egy üveg bort,a nők pedig csokit vagy bon-bont.

Nagyon bevált.

Nincs több fejfájás,hogy kinek mit vegyünk

Nem verjük magunkat adósságba..

Nincs az,hogy ki mit kapott,és mit adott..

JA! a távoli rokonoknak,barátoknak csak képeslapot adunk..

2010. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi se veszünk senkinek ajándékot. Tavaly is így volt. Megbeszéltük a rokonokkal, hogy ne legyen ajándékozás, mert nincs értelme annak, hogy veszünk egymásnak valami baromságot, amit senki sem tud használni és csak a szekrényben, vagy a polcon porosodik. 24-én dél után eljöttek hozzánk a közeli családtagok, megvendégeltük őket, estig beszélgettünk, utána mindenki elment haza.

Főzzetek ti is valami finomat. Úgy is lehet ünnepelni, hogy nem dobsz ki ajándékokra több tízezer forintot.

2010. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Férjem családja kitérne a hitéből az ilyen ötlet hallatán."


Miért, a Mindenható Pénzistenben hisznek? :))))


Én írtam...

Hogy miben hisznek nem tudom, de ha nem lenne egy halom ajándék a fa alatt, akkor anyósom rosszul lenne. Megtehetik, bár az ajándékok közül a többség felesleges, használhatatlan dolog.

A mi anyagi lehetőségeink végesek, kapnak tőlünk ajándékot, de túlzásba nem tudjuk és nem is akarjuk vinni. Csak ciki lenne üres kézzel menni...

Náluk sajnos az ajándékok mennyisége a lényeg karácsonykor és nem a szeretetteljes együttlét, mert mindig van náluk valami vita ilyenkor is:(

2010. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

15:48 Ne menj üres kézzel. Készíts valamit s.k. ajánlom neked a gyermekszoba.blog.hu-t, már tavaly is voltak ott sk karácsonyi ajándékok, idén is lesznek, onnan meríthetsz ötleteket.

(A pénzistenes voltam és bocs, magas labda volt :)

2010. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!