Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetesen viszitek/vittétek...

Hány hetesen viszitek/vittétek ki először a babátokat ebben a hidegben? 3 hetes a kisfiam és még nem voltunk kint.

Figyelt kérdés
Első baba és nagyon féltem,de holnap vinni kellene a gyerekorvoshoz.Gondoltam eltolom babakocsiban,kb 20 perc az út.Hamar lenne,vagy már kivihetem?
2011. febr. 15. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hetes kortól még télen is érdemes elindulni. Először azért nem ártana szoktatni a kinti levegőhöz... Eleinte ablaknál, utána ha azt megszokta, már kiviheted. Érthető, hogy félted, de hidd el a friss levegő neki és neked is csak jót tesz! Jobbat alszik, erősödik az immunrendszere, edződik a teste.
2011. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ablaknál már szoktunk lenni,elég sűrűn szellőztetek.

Akkor holnap belevágunk :) remélem tetszeni fog neki.

2011. febr. 15. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha mar nyitott ablakoz odavitted, es szokta mar egy kicsit a kinti levegot, akkor az a 20 perc nem olyan veszes. A mely kocsiban amugy is vedettebb am. Ha nagyon hideg lenne a kis arcocskajat kend be popsikremmel, hogy ne szaritsa ki a hideg.
2011. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap kivittem a kisfiamat, még ha fagy volt is.. Jól felöltöztettem, a kis arcát szabadon hagytam és irány a séta. Míg nem lett ovis, semmi baja nem volt, még megfázva sem volt soha.

A sógornőm nagyon féltette, nem nagyon vitte ki. Már két éves a kislánya. Az idén télen nem volt kint egyáltalán. Még a nagyiig, a szomszédba sem mennek át. És sajnos elég beteges a kislány...

Szóval - a levegő, akár hideg, akár nem csak jót tesz a picinek. Szeles időben inkább ne vidd ki vagy valamilyen védettebb helyet találj, de egyébként se jég se kánikula ne akadályozzon. (Persze csak felelősségteljesen, szóval nem délben kint a kánikulában.) Ha megszoktatod a babakocsival, az nagyon jó, mert véd a széltől is, meg a naptól is ha kell, és mégis a levegőn van.

2011. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi nem minden nap megyünk még ki, de kórház után 2-3. nap már kimentünk 20 percre sétálni, a gyerekorvos mondta, hogy nyugodtan menjünk ki, főleg, ha szép napos idő van.
2011. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most értünk haza,nagyon jót kocsikáztunk a kisfiam végigaludta az egész utat oda-vissza :)

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 16. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!