Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen lehet a babát...

Mennyi idősen lehet a babát közösségbe vinni? Gondolok itt pl. egy bevásárlásra!?

Figyelt kérdés

3 hetesek vagyunk! Azt mondta a védőnő, hogy sétálni már nyugodtan kimehetek vele, de olyan helyre ne vigyem, ahol több ember tartózkodik zárt légtérben (főleg most az influenza miatt is)!

Csak érdekelne, hogy ti mennyi idősen vittétek el magatokkal a babátokat pl. bevásárolni?


2009. febr. 12. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

9 hetes a babám. 1 hetes korában már kitettem az erkélyre "sétálni". 2 hetes kora óta pedig minden nap megyünk le, és általában séta közben ejtem meg a bevásárlást is.

Persze nem órákat nézelődök, max negyed óra alatt elintézem. Muszáj, különben nem lenne itthon semmi kaja. A babámnak nincs semmi baja, remélem nem is lesz. Úgy gondolom, hogy az influenzától inkább én vagyok veszélyben, mint a babám.

2009. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Hát mi pont 3hetesen elvittük magunkal de nem volt valami jó ötlet,mondjuk nyár volt tehát nem ilyen náthás időszak.Most biztos nem merném,de aki nem tudja máshogy megoldani az úgy is kénytelen vinni.Minden esetre én a hordókát vagy a babakocsit elől letakarnám egy pelussal.
2009. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is nyugodtan viheted, hisz eddzeni kell, különben hogyan alakuljon a védekezőrendszere? Nálunk még nem volt beteg(7 hónapos), pedig voltak nagyobb utazásaink is, sőt a karácsonyi bevásárlások sem voltak semmik. Barátnőmék meg már többször betegek voltak a férjével együtt, külön-külön is, és a babájuk egyszer sem kapta el. Arra figyelj, hogy amikor bemész egy melegebb boltba, kicsit takard ki, vedd le a sapiját, ha vastag, mert ami még ciki, az a hidegből melegbe aztán megint hidegbe mászkálás, mert ha megizzad, és úgy viszed vissza a hidegbe, attól megfázhat.
2009. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Én hat hetes kora után vittem, pedig nyári baba volt. Addig csak az utcai séta, de most az influenza miatt inkább nem viszem ha nem muszáj, csak sétálunk minden nap. Mellesleg a baba nagyobb veszélyben van az influenza miatt, mint a felnőttek. Mi ősszel kaptunk be egy csúnya megfázást és hörghurutot, de én azt senkinek nem kívánom, amit akkor átéltünk. Azóta vagyok sokkal óvatosabb, addig én is azt hittem velünk nem lehet baj.

Vigyázz a babádra és inkább várj ezzel legalább március elejéig, közepéig. Ha nem tudod megoldani, akkor meg próbáljatok olyankor menni, amikor kevesen lehetnek. Aki meg be akar kukucskálni, ne engedd neki.

2009. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hetes lesz, boltban, plázában még nem jártunk vele, egyelőre nem is tervezem. A plázákat pláne:D Oda vittem, ahová szükséges, pl: a kórházba UH-ra és 3-szor voltunk tanácsadáson. A többi pedig az utcai séták, de nem sok ember közé. Megvárok még pár hetet. Csak anyatejes, remélem,hogy erős lesz az immunrendszere.
2009. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%

szia! az én fiam most 4 hónapos, de még nem vittem "tömeges" helyre. féltem őt a fertőzésektől. szerencsére az apja tudja tologatni kinn, míg bevásárolok. de tudom, hogy nem mindenki tudja ezt megtenni...

egy hete viszont muszáj voltam bevinni kórházba, hát tiszta ideg voltam, hogy szedett-e össze valamit. szerencsére nem, de azért ezután is igyekszem óvatos lenni.

2009. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!