Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be mernetek oltatni a babatoka...

Be mernetek oltatni a babatokat ha folyik az orra, kohog de nem lazas (12-13 honapos oltasrol lenne szo ami 3 reszes)?

Figyelt kérdés

Elso szuri tartalmazza kombinalva a: 4-dik B tipusu influenza (Hib) oltast es a 3-dik agyhartyadulas (meningitis C) oltast.

Masodik szuri tartalmazza szinten kombinalva a mumps, rubella es kanyaro oltast.

A harmadik szuri tartalmazza a 3-dik pneumococcal (PVC) oltast.

A kerdesem az, hogy kisfiam kohog mar egy hete es picit folyik az orra de nincs laza. Kivancsi vagyok, hogy ti igy mernetek oltatni egyelore vagy foglajak uj idopontokat?


2011. febr. 15. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

nem oltatnám be.

de nem értem, egyrészt influenza ellenit minek? még 2-3 hét az influenza szezonból, és addigra kezd el hatni. vagy ez már a 2. forduló?


a második oltás meg 15 hónapos korban kéne megkapni, úgy is szokták hívni, hogy 15 hónapos oltás. egy évesnek be nem adatnám!


bocs ha kicsit értetlennek tűnök de szerintem ez a három oltás egyszerre nagyon nagyon sok, pláne egy legyengült immunrendszernek :(

2011. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvosodtól.


Az enyém szerint oltásnál egyedül a lázas betegség kizáró ok, a nátha nem, de épp itt az oldalon mondta már más, hogy az ő dokija csak makk egészégesnek ad oltást...

2011. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyém is azt mondja, hogy csak a láz a kizáró ok. a múltkor direkt lecsekkolta a kézikönyvébe, mert lovagoltam kissé a témán. :) viszont ha a kisfiad olyan típus, hogy oltás után lázasodik, akkor lehet hogy várnék vele, az enyém sosem lázasodott be egy oltás után sem.
2011. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is furcsa, mert az én fiam is 15 hónaposan kapja meg azt az oltást, ahogy az első válaszoló írja.

A mi dokink sem oltana ilyen esetben, bár ezek szerint ez is dokifüggő.

2011. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom nagyon szepen a valaszokat lanyok. Azert is irtam le az oltas tipusokat pontosan mert gondoltam, hogy mindenhol mashogy van vagy mas honapokban es igy egyszerubb volt. Idopontunk az elso szurira tobb mint egy hete volt de akkor lazas volt a kisfiam igy most csutortokre lett atteve de meg mindig csunyan kohog es picit folyik az orra. A masodik meg harmadik szuri jovoheten hetfon lenne. Tehat 3 het lenne a ket szuri kozott de hat igy hogy meg kohog??? Kivancsi voltam a velemenyetekre, hogy igy oltatnatok-e vagy otthon Magyarorszagon mi a helyzet ilyenkor mert itt egyik doki oltat a masik meg nem. Aztan igy tudjon eligazodni az ember. :( Sajnos a kohogesre semmit nem tudtak adni mert virusos fertozes nem bakterialis, igy az antibiotikum semmit sem er. :( Na, majd meglatjuk, mi lesz a helyzet holnap. Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

Kedves elos valaszado: Ez a hib b tipusu influenza automatikusan jon a 8 hetes, 12 hetes es 16 hetes oltassal meg most 12 honaposan. En nem a mostani influenzara van. Azzal nem oltattam be a babamat. Ez a b tipusu influenza tartalmazza azt a bacteriumot amibol kialakulhat az agyhartya gyuladas az 5 ev alatti gyerekeknel meg a tudogyuladas. 5 ev feletti gyerekeknek mar nem kell adni csak addig parszor. Talan ezen kivul meg 1 vagy 2-szer??? Nem vagyok benne biztos. Lehet otthon mas neven szerepel vagy nem adjak mert nincsenek ilyen megbetegedesek.

2011. febr. 15. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én dokim nem adná be. Múlt héten kapta volna a kisfiam a Menjugate oltást, de köhögött kicsit, nem kapta meg.
2011. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok. köszi, így már értem! azt hittem ez a mostani influenza elleni. amúgy igen, nálunk más néven van és csak kettőt kapnak és nem is ingyenes (már ha másodjára sikerült felfognom miről is beszélünk :D)


a 2. oltást meg nálunk azért 15 hónapos korban adják be mert tojásfehérje a szállító és nálunk egy éves kor után kezdjük bevezetni a tojást. nagyon sokan félnek attól az oltástól, 3 hétig belázasodhat ráadásul magas láz előfordulhat és ugye allergiás reakció is lehet.

szóval én inkább húznám még egy kicsit :) de nem megijeszteni akarlak, mi se kaptuk még meg, majd csak 3 hét múlva, itt olvastam a lányoktól, remélem csak ijesztgettek :)


jobbulást a picidnek!

2011. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a valaszokat. Ugy dontottuk meg varunk vele. Nem merem igy elvinni. Mindenkinek jo babazast!
2011. febr. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!