Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes baba és nappal nem...

6 hetes baba és nappal nem akar (tud) aludni, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
van hogy elvan, de sokszor nyűgös.
2011. febr. 15. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Séta?
2011. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az kizárt, hogy ne akarjon aludni, inkább nem tud. Nyilván ennek számos oka lehet: nem lakott jól, fáj a hasa, fázik/melege van stb.

Ha ezeket mind kizártad, én arra gondolnék, hogy túl sok inger éri, ezért nem tud pihenni.

Amikor látod hogy fárad, tedd a kiságyába, kapcsold ki a tévét/rádiót ha addig szólt, csinálj félhomályt a szobájában, simogasd, dúdolj neki stb.

A lényeg, hogy biztosíts neki nyugodt körülményeket, mert ha túlfárad, utána már nagyon nehéz lenyugtatni és elaltatni.

2011. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pontosan úgy kell tenni, ahogy az utolsó válaszoló írta. Nagyon kell figyelni, hogy mikor álmosodik el. megeteted, büfizteted, tisztába teszed, majd lehet hagyni nézelődni, nem kell feltétlenül ekkora babát foglalkoztatni. Játszószőnyeg, pihenőszék, vagy akár a hordozó megfelelő hely, hogy nézelődjön. lehetőleg ne legyen kézben, hagyd, hogy kedvére mozogjon, fektesd hasra, kicsit beszélj hozzá, énekelgess neki, vagy dúdolj, aztán ha ásítozik, tedd le aludni.

persze ki kell zárni, hogy alapvető problémák nincsenek-e, ha jólakott, nem fáj a hasa, nincs melege, nem fázik, és nincs túlpörgetve, akkor valahogy elalszik, akár ringatva, akár a kiságyban, hordozókendőben...stb. ezt úgy csináld, hogy mindkettőtöknek jó legyen. mondjuk én a kiságyban alvás híve vagyok azzal, hogy ha kellett simogattam a hátát (hason alszik a mai napig is), susogtam neki (hosszan ejtve az s betűt), cumi a szájban, és már durmolt is a lányom. Ennyi idős korában gyakorlatilag bő fél órát, esetleg 1 órát volt ébren két evés között.

2011. febr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pont úgy ahogy az utolsó és az utolsó előtti válaszoló írta!
2011. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!