Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba éhes, tud nyugodta...

Ha egy baba éhes, tud nyugodtan aludni? (ráadásul sokat, éjjel is és nappal is)

Figyelt kérdés
3 hós a babám, szopik, eddig sem hízott rekordokat (14-16 dkgat), de a héten csak 4 dkg-ot. Most csak 4760 gramm.(3520 jöttünk haza) Lehet, hogy fejlődési ugrása van, de kicsit megijedtem. Viszont éjjel is és napközben nagyokat alszik.Ha fent van szépen játszik. Hogyan tudnám kicsit hízlalni? Keltsem fel? nem szeretném tápszerezni... :(
2011. júl. 7. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Tökéletesen felesleges is tápszerezni.

Nyugodj meg inkább, és fogadd el, hogy nem minden baba fejlődik egyformán, és nem is egyforma ütemben. Most 4 dkg, jövő héten majd 14 dkg. Nem lehet minden baba pufók, az emberek sem egyforma testalkatúak. Mindig szoptasd meg ha erre neki igénye van, és kész. Majd ő eldönti mennyit is szeretne szopni és gyarapodni. Éhen halni nem fog.

2011. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy éhes baba jelzi, hogy üres a poci. Nyugtalan, sír, amíg csak nem kap enni. De azért kicsit vevésnek tűnik az, amit írtál, azaz, hogy 3 hónaposan 4760 gramm... Akárhogy számolom, ez így csak havi 410 grammos hízás. ez picit kevésnek tűnik. viszont: soha ne a heti hízásokat nézd, hanem a havit! Lehet, hogy egyik héten a hossza nő, a másikon a súlya. De ha kiegyensúlyozott, mosolygós, nyugodt, akkor úgy néz ki, neki így jó, elég neki ennyi. Doki mit mond?
2011. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy baba éhes, egyáltalán nem alszik, hanem visít. Ha alszik, nem éhes.
2011. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én babám is üvöltött éjjel ha felkeltette a pocakja :)

szerintem ne stresszeld magad ezen. ha 1 hónap múlva is keveset hízik akkor majd sinlacot ír a dokitok, nálunk is ez volt, nem szívesen adnak tápit ha van anyatej :)

addig meg nyugi, mindent remekül csinálsz, majd fog hízni :)

2011. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a doki nem mondta hogy keveset hízik? szerintem egy kicsit kevés ez a hízás.
2011. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem is nagyon keveset hízott eddig is, nagyon minimumot. Előbb utóbb el kell kezdened tápszerezni vagy hozzátáplálni, mert le fog állni a hízása, hiszen most már csökkeni fog és ez a szinte semmi tovább csökken, bár egy heti mérésből nem lehet következtetni, de szerintem ez a vége.

Sehogy nem tudod hízlalni, mert tudom nincs ilyen, de szerintem a tejeddel is baj lehet, többet beletömni meg nem fogsz tudni, mert nem újszülött, már rendesen kell szopnia.

A következő hónapban szerintem kezd el hozzátáplálni, nem feltétlen kell tápszer.

Egyébként tud aludni ha éhes, miért ne tudna? Hiszen nem biztos, hogy éhes a klasszikus értelemben, mert teletömi a pocakját viszont nem tápláló dologgal. Az én fiam két napig éli az életét kaja nélkül, ha nem azt kapja amit kér és alszik, holott ő üres pocakkal van valóban.

2011. júl. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 3. hónapban lelassul a hízás üteme normálisan is.Innentől kezdve, és miután duplázott, havi fél kg hízás lesz a maximum.És tényleg nem a heti hízás számít most már.Az viszont igaz, hogy az első 3 hónapban nem hízott túl sokat, pedig akkor szoktak ugrásszerűen hízni.Az én lányom az első 2 hónapban havi egy kilót hízott.Az már más kérdés, hogy utána nagyon lelassult, aggasztóan.De mint kiderült, ilyen alkat.Pici és törékeny, mint én.A gyerekorvos nem mondott erre semmit?Nem lehet, hogy kevés már a tejed?Mivel ez a fő tápláléka, az egyetlen tápláléka, lehet, hogy a mennyisége nem elég neki.Egyébként egy éhes babát felébreszti álmából az éhség.
2011. júl. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy ha éhes egy baba, akkor nem is alszik illetve nem játszik el szépen. Viszont az eddigi hízása tényleg kevés. Gyermekorvos mit mondott?

A kórházból mi is 3520 grammal jöttünk haza, most 2 hónapos és 6200 gramm volt.

2011. júl. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem sem tud jókat aludni ha éhes:)

viszont a hízása szerintem is kevés. az én babám 2410 grammal jött haza, és most 5200 gramm, 3 hónaposanpedig nem eszik sokat, egy evésre 130 ml-t---bár ő tápszeres)

első babám nagyon-nagyon lassan hízott--viszont ő még kevesebbet evett.

nem méred, hogy mennyit eszik?

2011. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha nyugodt a babád tényleg nincs miért aggódnod, lehet hogy ő nem az a hízékony fajta, bár az tény hogy ez valóban kevés súly , az én fiam 3 hósan 5900g volt. de ha az orvos azt mondja egészdéges és te is ugy látod akkor semmi gond.
2012. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!