Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a termékek "babacsoma...

Mik azok a termékek "babacsomagba" amiket teljesen feleslegesnek tartotok?

Figyelt kérdés

Mindig azt olvasom, hogy nem kell mindent elhinni, vannak felesleges dolgok amiket kár megvenni. Mik ezek? Sokan feleslegesnek tartják a légzésfigyelőt, babamérleget stb...

Ti miket tartotok, tartottatok felesleges dolgoknak?

Még csak most indulunk majd el vásárolgatni a babának, örülnék ha segítenétek.

Köszönöm.


2011. febr. 16. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A babamérleg valóban teljesen felesleges, mivel havonta viszed tanácsadásra, ott mérik, ha pedig mégis kell, akkor a védőnő szerez egyet. A légzésfigyelőről megoszlanak a vélemények. Szerintem pénzkidobás, mások szerint hasznos. Véleményem szerint korasülött esetében ha megteheti a szülő vegye meg, de másként szerintem teljesen feleslges. Ilyen még a lázmérős cumi, vagy a fülhőmérő. Tökéletesen megteszi ezek helyett a digitális lázmérő is.


Mindenből vegyél egy pár darabot, 56-62-eset. 5-6 ruhapelust, tetra kifogót stb.

2011. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Légzésfigyelő: csak akkor kell, ha veszélyeztetett a baba.

Mérleg: úgyis jár az ember rendszeresen tanácsadásra, ott lemérik, egyébként meg a pelusokat kell figyelni, az utal rá, hogy jól fejlődik e a kicsi.

Mellszívó: kézzel jobban halad az ember, ráadásul igény szerinti szoptatásnál nem is kell fejni.

Vízhőmérő: pont elég, ha a karoddal megnézed a víz melegségét.

Párásító: kis víz a radiátorra tökéletes.

2011. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon sok mindentől függ, hogy kinek mik a feleslegesek. Hogy milyen körülmények közt élsz, az is befolyásolja.

Mi a légzésfigyelőt egy éves korig használtuk. Most már hálistennek mondhatnám, hogy felesleges volt, de engem főleg a páromat is megnyugtatott. Bébiőrt nem használtunk, mert egybenyílt a szoba. Sterilizálót vettem, mikrósat, akciósat aventet, de utólag lehet, hogy valami 2-3000 ft-osat vennék. A villanyszámla bánta, de kényelmesebb volt, mint kifőzni.

Cumisüveget vettem, kellett is, mert fejtem (szintén avent kézi, szerintem nagyon jó, bár mást nem próbáltam) és esténként szopi után még üvegből kellett a tejet odaadnom, mert különben bealudt a drágám. (nem lett cumizavaros)

Cumit egyet vettünk, 3-at meg kaptunk (újság, babacsomag stb) nem használta. Párszor próbálkoztunk, nem kellett neki.

Ami felesleges volt, 62-es télikabát. Overált adtam rá (lehet, hogy ez nálatok szóba sem jön, mert meleg lesz)

Mérleget kaptam kölcsön a védőnői szolgálattól (ismerős révén) 3 hónapig használtuk is, nekem nagyon kellett, hogy lássam, hogy az éhség miatt sír, vagy nem. Csak utána idegesített fel, ezért visszaadtuk. De valakinél ez sem kell.

Kádban tök elég volt az ikeás kiskád, de ha mégegyszer vennék, akkor a jó kis békebeli szappantartós nagy kádat venném (semmi hipersuper ülőkével)

A kapucnis törölközőt még most is használjuk és szeretjük, amit a baba fejére is lehet dobni, ha megfürdettétek, és azzal törölni a haját.

Mi nem olajoztunk, tehát azt is csak a koszmóra használtuk el. Nem is hintőporoztunk, csak a köldököt ameddig kellett a spec hintőporral.

Baldahint én felesleges porfogónak tartom, bár fiam van.

Ja, és ez a 3-4 részes garnitúra is felesleges: rácsvédő, párna, takaró, baldahin együttes.

Mi ugye 3 részeset vettünk, abból cska a rácsvédőt használtuk. A takarót most kezdtük el használni, de még mindig bazi nagy, a párnát meg....

Kisolló: vettem babaollót, kb annyit ér. A mi körömvágó ollónkkal vágom kezdetektől a körmét. Valaki csipeszt használ.

Kiságyra forgó ráér majd 1 hónap múlva is.

Nekem a kendő is felesleges volt, nem jött be. De nem adtam még el, mert lehet, hogy következőnél meg jól fog jönni. Ez is olyan, hogy babafüggő.... Kb ennyi, de majd ha még eszembejut, írok.

2011. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi is használtunk légzésfigyelőt 1 éves korig.

Mérleget is, mert henete otthon mérte, hogy fel tudjam írni a babakönyvbe

-mind a kettőt béreltük

Ami nem volt:pihneőszék, játszószőnyeg, új hiperszuper kiskád, sterilizásló, 30-40 ezres etetőszék, baldachin, forgó-zenélő játék ágy fölé

2011. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

vízhőmérő,

pihenőszék (az autós hordozót használtuk mert jobban szerette)

mérleg, ahogy már előttem írták, a védőnőnél is le lehet mérni,

kiságy fölé rakható pörgő forgó, mindig beleütköztem uh le is szereltem,

légzésfigyelő (kivéve ha koraszülött) bár erről mindenkinek más a véleménye

nekem a homlokhőmérő nagyon bevált, mert a kisfiam popsijába semmit se lehet feldugni, és így éjszaka közepén is le tudom csekkolni h nem ment e fel a láza,

a túl sok ruha a szívem szakadt meg hogy 3 hetesen már kinőtte az 56-os badikat, egy csomó ruha van amit nem is hordott, mi főként kaptuk őket,

babahajkefe és fésű hacsak nincs nagy haja, az én kisfiam tök kopasz volt

2011. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden függ attól, hogy hogyan álltok ti a kérdéshez. Felesleges, amit ti nem használtok. Mindenesetre utólag sok mindent be lehet szerezni, nem muszáj elkapkodni, amiben nem vagytok biztosak hagyhatjátok későbbre. Én már többször megírtam, és bizony rendesen lepontozódtam, hogy mi elég egyszerűen kezeltük a kérdést, és sok mindent nem használtunk a "standard" csomagból.

- légzésfigyelő (helyette remek az együttalvás)

- mérleg (bőven elég tanácsadáson, ha minden rendben)

- sterilizáló (éljen a szoptatás)

- mellszívó (van akinek fontos lehet, nekem nem kellett szerencsére)

- kiskád (éljen a közös pancsizás a nagykásban

- kiságy (éljen ismét az együttalvás)

- babakocsi (nálam a hordozás vált be, de ez ízlés dolga)

- cumisüveg, cumi (ha nagyon muszáj, és akkor is ráér)

- forgó, zenélő, ringató izék, szerintem ezek mind pótszerek

- járóka (ott a föld)

- baldachin

- ki tudja mennyi vacak, amit a reklámok rád akarnak sózni ;)

2011. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg baba és szülei függő. Az én fiam 16 hónapos, még mindig használjuk a baldahint és a fejvédőt, sőt abból 2 is van, mindkét oldalra, mert amúgy csak koppan a feje és mindig felébred rá. A baldahin pedig vastagabb anyagú, nyáron a fénytől és a melegtől védi, ilyenkor télen pedig ha kinyitom az ablakot, nem éri a huzat...

Légzésfigyelőt nem vettünk, mert egy szobában aludtunk, így bébiőrző sem kellett (egyébként meg ha kell, később is meg lehet venni).

Mérleget kölcsönöztünk 3 hónapra, nekünk kellett, de meg biztos nem venném.

Az én fiam nagy hajjal született, ezért neki kellett a fésű és a kefe is.

Bébiollóval vágom még mindig a körmét, nekünk bevált.

Mellszívót bánom, hogy nem vettem.

Kád tökéletes a régi fajta.

Kiságyban alszik első perctől.

Neki volt zenélő forgója, imádta, csak nekem sikerült túlhúzni, így értelmét vesztette (2-3 hónapos korában ráér venni, az én fiam karácsonyra kapta)...

Játszószőnyege, bébitornáztatója nem volt, na, azt feleslegesnek tartom. Nekünk pléd volt letéve, körbe színes kispárnák (nekem sok van, gyűjtöm őket), plüssök.


Nekünk jól jött a vízhőmérő, főleg, mikor apa csinálta a vizet.

Cumis hőmérőt biztos nem vennék, fülhőmérőt most akarok, mert a popsijában nem engedi már mérni, feszíti magát.

Ja, ami felesleges szerintem. Pici babának melegítő, meg egyéb nadrág-pulcsi. 3-4 hónapos koráig csak rugit adtam rá a bodyhoz, éjjelre pamutot, nappalra plüsst.

2011. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt még elfelejtettem, hogy az én fiam első perctől kezdve a 4 részes szett (ahogy előttem írta valaki) takarójával takarózik (4 részes szett: baldachin, fejvédő, takaró-párna és mindet használjuk).
2011. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!