Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorulás hozzátáplálástól?

Szorulás hozzátáplálástól?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdtünk kóstolgatni... Lassan 6 hós lesz a babám. Eddig evett almát, sütőtököt ezek úgy néz ki fogják a pociját, mert eddig 1-2 naponta volt széklete, most szenved és napokig nincs, segíteni kell neki.

A barack bébiétel úgy néz ki jó neki, de azt nem akarom adni a cukor miatt, és most ugye nincs barack.

Egyébként anyatejes. Normális, hogy a hozzátáplálás kezdetén szorulása lesz, ez rendeződik idővel, vagy ez azt jelenti, hogy még nem érett rá?


2011. febr. 16. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi is rengeteget küzdöttünk ezzel!!

Nálunk a megoldás: napi 50-100 ml barack üdítő (őszi vagy sárgabarack).Én Hipp-et veszek,2-3 napra elég 1 üveg. (nekem megéri!...így nem szenved a kakától) Szerintem olyan sok cukor nincs benne.

2011. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

elképzelhető, hogy még nem áll készen a hozzátápláláshoz. Mindenképpen gyümölccsel kezd, vannak cukormentes bébikaják, pl. a hipp, az univer hozzáadott cukrot nem tartalmaz. tehát próbáld ezeket a gyümölcspépeket, de csak lassan, pár kanállal. ha pl. az almától szorulása van, és már kóstolt barackot akkor keverheted is.

feltehetően később jobb lesz, de pl az én lányom hasát a banán fogja (1 éves múlt), ezért csak nagyon ritkán kap. sajnálom, de ez van.

kaphat egyébként egy kis szilvát is, ez is kapható pép formájában, de csak keveset.

egyébként nem kell semmit eröltetni, ráértek szép fokozatosan. az én lányom tápszert evett, mégis 1 hónapnál tovább tartott egy-egy étkezés kiváltása, nem kapkodtunk. egy anyatejes babánál még kevésbé sűrgős ez.

2011. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!