Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szorulas jelezhet tejfeherje...

A szorulas jelezhet tejfeherje allergiat?

Figyelt kérdés
Tapszeres a babam es nagyon sokat van szorulasa sajnos:( sokat itatom ket etkezes kozott az valamennyit javit a dolgon de amugy szegeny nehezen kakil.
2011. júl. 14. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.A tejérzékenység hasmenést okoz, szorulást nem.Viszont a tápszer okozhat székrekedést, főleg, ha többet iszik belőle.Hozzátáplálsz már?

Ha nem akkor néhány korty vagy kanál langyos kamillatea segíthet, vagy popsiban hőmérőzés nagyon jó még erre, ingerli a végbelet.

Ha már kap gyümölcsöt, zöldséget: őszibarack, sütőtök, szilva nagyon jó szorulásra.És sok folyadék, sok zöldség, gyümölcs.Vagy elég csak pár korty rostos bébi gyümölcsital.ezt a védőnőnk ajánlotta, egyszer szükség volt rá.Fél óra múlva tele volt a pelus.

2011. júl. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a laktoz intolerancia okoz hasmenest?
2011. júl. 14. 07:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy tejérzékenység, mert nem tudom, melyik típusa okoz hasmenést.Egy biztos : sem a tejcukor, sem a tejfehérje érzékenység nem okoz székrekedést.
2011. júl. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen.

A mi kisfiunk tej- és tojásmentes diétán van.

Mindig az az első kérdés, hogy rendben van- e a széklete, mert mind a hasmenés, mind a székrekedés jelezhet a felszívódás terén problémát. Természetesen nem feltétlenül tejfehérje érzékenységet vagy laktóz intoleranciát, de jelezhet problémát.

De az is lehet, hogy egyszerűen kevés rostosat eszik ehet már egyáltalán ilyeneket?), és a tápszer általában jobban fogja a székletet.

2011. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3,5hos meg nem kezdtuk a hozzataplalast.van mas tunte is?
2011. júl. 14. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:
A tejérzékenységnek van más tünete is! Most azt nem tudom megmondani, melyiket okozza a laktóz, melyiket a tejfehérje, de ezek azok: hasmenés, bőrkiütés (piros pöttyök), száraz bőr, hurutos, légúti megbetegedés, esetleg nátha ( mert idegen anyagként észleli a kis teste), hasi fájdalom, görcs.És a súlygyarapodás elmaradása, lelassulása.Szerintem ne komplikáld túl, nincs semmi baja!
2011. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 (!!!)naponta kakilt,a végén tápszerváltás segített,és így beállt 4-5 napra a széklete.A hozzátáplálással még javult a helyzet,most már van mikor minden nap,van hogy csak minden másnap kakil.Próbálj minél több folyadékot itatni vele a tápszeren kívül.
2011. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
8 nap!!!!Atyam szegenyke!!
2011. júl. 14. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!