Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év feletti, éjjel még evő...

1 év feletti, éjjel még evő babátok, mikor és hogy hagyta el, mikor aludta át az éjszakát először? Valamit változtattál az étkezési szokásán?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a kisfiunk, de már nagyon várjuk, hogy ne kelljen 2-szer is enni. Tápszert eszik, már 3 hós kora óta.
2011. febr. 16. 21:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha csak vizet adok neki, akkor max. fél óra múlva újra ébred és úgy sír, hogy enni kér. Szóval éhes. Nappal bármit is adok neki, nem bírja jobban éjjel. Próbáltam a jóéjt tápszert is, még addig sem bírta.
2011. febr. 16. 21:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, miénk is tápszeres volt 3 hónapos korától. És 14 hónapos koráig evett éjjel is, hol egyszer, hol kétszer, változó volt. Aztán egyszer megelégeltem, és teát raktam az üvegbe. Első este sírás-rívás, persze szaladtam ki a tápszerért, csak csend legyen már :) Második este újból nekirugaszkodtam, ugyanaz. De nem adtam fel,3.este szintén tea. (enyhe ízesítésű, épphogy íze-van babatea amúgy). Elnyammogott vele egy picit, majd bealudt. Innentől kezdve csak egyszer kelt, és szívott kettőt-ötöt, és már aludt is tovább.


Aztán a nagy áttörés olyan 20 hónaposan jött el, onnantól nincs ébredés, nincs tea, semmi, 10-től 8-ig alszik mint a kisangyal :)

2011. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy másfél évesen szokott le az éjszakai cicizésről, most két és fél éves, de még mindig felébred éjjel, akárhogy bevacsoráztatom, csak most már nem szoptatom, hanem kap egy kis tejet cumisüvegből, azzal visszaalszik. Ha vizet adok, akkor az enyém is felébred fél órán belül. Valószínűleg még mindig igényli a szervezete az éjjeli evést. Érdekes, mert a fiam 6 hónapos, de ő már van, hogy átalussza az éjszakát, vagy max. egyszer kel fel szopizni. A lányom ennyi idősen még kétóránként szopizott... Pedig semmit nem csinálok másképpen, egyszerűen különbözőek.
2011. febr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csak 2x kel? szerencsések vagytok. az enyém ennyi idősen még 4-5-6x kelt, ahogy a foga gondolta.....az enyém amúgy akkor kezdett jobban aludni, amikor 16 hónapos volt, ez azzal esett egybe, hogy kijött neki 4 őrlő, és elkezdett jönni a szemfoga. érdekes, mert nappal nagyon zavarta a szemfog, de éjjel már nem annyira, már csak 1-2x kelt, és mikor kijött neki a szemfoga, 21 hós korára, onnantól nem ébredt. én nem tettem érte semmit. nem változtattam semmit, merthogy nem a kaja miatt ébredt, hanem a fogai miatt. (nagyon szenvedett velük). amúgy ő anyatejes volt, és mindig kapott cicit, amikr ébredt.
2011. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!