Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jártál már úgy, hogy változtat...

Jártál már úgy, hogy változtattál a babád alvóhelyén és ott többet, jobbat tudott aludni?

Figyelt kérdés

Pl. másik szoba, másik ágy, csendesebb, zajosabb, sötétebb szoba?


Félek nem optimális a babám számára a helyzet, ezért lennék kíváncsi mások tapasztalataira, hogy ki tudjuk esetleg próbálni. 7,5 hós a babám.


2010. szept. 9. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elofordulhat, hogy jobban alszik majd egy atrendezestol. Probalkozzatok
2010. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első helyzethez képest,merőlegesre kellett tennünk a kiságyat,ha azt akartam hogy beférjen a hálóba!És csodák csodájára jobban aludt!Így mikor 3 hósan hazaköltözött a saját szobájába,már ott is ugyanúgy raktuk az ágyát!Nyáron pont besütött reggel az ő szobájába így le kellett engedni a redőnyt,mert nagyon felmelegedett volna, és sötétben is jobban aludt!Most azért kell a déli alváshoz leengedni a redőnyt,mert egy suli van mögöttünk,és hát a napközis alsósok elég hangosak :)
2010. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A babáim (8 hónapos és 3 éves) alvóhelyén nem változtattam: Kitűnően alszanak ott, ahol az ágyuk van. Viszont a mi ágyunk eleinte máshogy volt elhelyezve a szobában és akkoriban elég rosszul aludtam. Csak annyit csináltunk, hogy eddig a fallal merőlegesen volt, most meg párhuzamosan van. Szóval végülis ugyanott maradt csak a fejünk helyzete változott meg. Azóta már csak akkor alszok rosszabbul, ha telihold van. Ilyenkor totál be kell sötétítenem. Amúgy a gyerekszobában is mindig besötétítek és egy kis angyalkás éjjelifény világít( a nagyobbik kedvéért). Amikor még kisebb volt akkor meg egy sólámpa világított míg el nem aludt.
2010. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sokszor alszik, de viszonylag keveset. Van hogy csak fél órát, de időnkénk 1,5-2 órát is alszik. Amikor többet alszik olyan mosolygósan ébred, ezért gondolom, hogy a fél óra igazából nem elég neki.
2010. szept. 9. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam kb. 13 hónapos koráig velünk aludt egy szobában a kiságyban, mikor megtudtuk hogy jön a kistesó átköltöztettük a másik szobába azóta sokkal jobban alszik, hamarosan megérkezik a kicsi és most úgy gondolom hogy őt már fél évesen külön szobába fogjuk altatni.

19 hónapos kisfiú anyukája és 32 hetes kismama

2010. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos koráig szenvedtünk az alvással. nappal jobbár babakocsiba akkor aludt, de éjszaka katasztrófa volt.

aztán mondták, hogy rakjuk át a kiságyat. a szemközti falra tettük át de 2 nap után végig aludta az éjszakát most 3 éves és mindig ott van az ágya. délután is nagyon jókat alszik benne!

2010. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem számít, hogy hol alszik.

A mi lányunk 2 hónapos koráig a nagyszobában aludt velünk. Este ment a tévé, a számítógép, állandóan felébredezett. Beraktuk a saját szobájába, és egyből átaludta az éjszakát.

Ez így is volt 1 éves koráig, aztán most az mindegy miért, de átszokott közénk (közben kész lett a hálószobánk), és onnan velünk alszik. Először csak éjjel aludt a mi ágyunkban, pár hónappal később már a nappali alvásokhoz is a nagyágyra kellett leraknom, mert a saját rácsos ágyában nem aludt jól. A saját ágyában csak 1 órát aludt, a mi ágyunkban pedig 3-at.

Úgyhogy most már teljes értékűen a mi ágyunkat használja, éjjel is, nappal is.

Mondjuk ez nem feltétlen az, amire te gondolsz, de mindenképpen érdemes kipróbálni, hogy átköltözteted vagy áttolod az ágyat máshova, hogy akkor hogy alszik.

Ja és az én lányomnak muszáj, hogy teljes sötétség legyen, mert ha már egy kicsit is világos van, akkor felriad. Pedig ehhez nem szoktattam hozzá, egyszerűen így alakult.

2010. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is jobban alszik mióta külön szobába tettük. Este nem zavarjuk a tv-vel, napközben meg tudom csinálni a dolgom, mert az emeleten alszik.
2010. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!