Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok neki nem HA-s dolgokat?

Adhatok neki nem HA-s dolgokat?

Figyelt kérdés
nincs a családba érzékeny,legalábbis nem tusok róla,de a doki születése óta HA tápszert ir fel.Anyatejes,de volt kb 2hét mikor ki kellett pótolni,meg mostanában is,de mostanában azért mert már kevés tejem van,és a mai napig HA tápszert ir fel neki,meg a tejpépből is HA(milupa HA vaniliás).Mi baja lehet ha innentől nem HA-s dolgokat kap?Kivéve mondjuk a tápszert,mert azt pont most váltottuk ki,meg ritkán kell nagyon kipótolni,mivel már eszik szilárdat is,meg azért cicizik.Mert azért nem mindegy hogy a HA tejpép receptre 2ezer ft,a rossmannba meg néztem,ugyanaz,csak nem HA-s,7-800ft....Merjek neki adni?Babakekszet is eszik már(hipp).
2011. febr. 16. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatsz, az orvosok előszeretetből írják fel a hypoallergén tápszereket. Nekünk is mindig azt írta fel, de ugyanúgy kapott másik tápszert is. Nem lett tőle soha semmi baja.
2011. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:),azért még várok további válaszokat.
2011. febr. 18. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:
szia! Szerintem egy kicsit túl van misztifikálva ez az allergia dolog... szerintem. A fiam is ilyen HA-s dolgokat kapott, a dr. nő nem volt hajlandó mást felírni. Mivel a tápszerrel nagyon sok gondunk van, én saját felelősségemre kipróbáltam többféle sima tápszert is. Én nyugodt szívvel adom neki a nem HA-s dolgokat. Nem hiszem, hogy ettől baja lenne a gyerekemnek. De szerintem ez minden anyukának a saját döntése.
2011. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Én is igy gondolom,de első baba,és félek ugye nehogy rosszat csináljak,vagy ártsak neki,ezért tettem fel a kérdést,hogy mások akik hasonló helyzetbe vannak,mit csinálnak,mernek e adni mást vagy nem.De akkor én is adok neki simát,mert értelmét nem látom a HA-nak.Jó,talán az első pár hónapban jobb volt igy,(már amennyit evett,mert inkább szopizott),de most már szerintem nyugodtam eheti a simát.
2011. febr. 18. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyi idős a babád.

Alapból nálunk is HA-s tápit ír fel a doki, aztán végül úgy jártunk vele, hogy kisfiam 1,5 hónapos korától kezdve nem akarta megenni. Nem is csodálom, amilyen borzalmas íze van... hiába tettem bele neki egy kis cukrot, nem akarta elfogadni.

Váltottunk simára, semmi gond nem volt, és simán megette. Akkor mondjuk meg lettem volna lőve, ha tejérzékeny... de hála égnek semmi baja nem volt a simától.


Próbáljátok ki a simát nyugodtan. Ha mégis allergiás lenne véletlenül, akkor majd valamilyen más megoldást kell találni.

2011. febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ja igen,6és fél hónapos.Úgy hallottam ha allergiás lenne rá,az csak évek mulva derül ki,vagy ez nem ennél van?Mindenesetre kipróbáljuk a simát,bizom benne nem érzékeny rá.
2011. febr. 18. 23:43
 7/8 anonim ***** válasza:

ELVILEG azonnal jelentkezik, GYAKORLATILAG pedig bármikor. Tehát igazából akár öt évesen is lehet valaki laktóz- vagy tejfehérje-érzékeny.

Mindenesetre ha most az, akkor pár napon belül a tüneteket látni fogod.

2011. febr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. febr. 19. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!