Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti miben tároltátok...

Anyukák, ti miben tároltátok az anyatejet és/vagy tápszert? Valaki csak műanyag pohárban tárolja. Többi lent

Figyelt kérdés

Van az avent-nak is, de ott külön kell megvenni a tetejét, plusz drága is és kevés is van egy csomagban.

Itt utánajártam, és hátha mostanra már többen tudnak tanácsot adni a kérdésemet illetőleg. Köszönöm előre is!!


Sima hűtő esetében:

A gyógyszertárban is kapható valamiféle tárolóedényke?

Vagy elég a sima műanyag pohár?


Mélyhűtő esetében:

A gyógyszertárban is kapható tárolóedényke (zacskó van, azt tudom)?


2011. febr. 17. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
mi aventet használtunk, és szerintem nem olyan drága, ha azt veszed, hogy nagyon sokáig ki tudod használni, mikor már nem tejet tároltam benne, akkor az elkészített főzeléket, gyümölcsöt, vagy kölesgolyót vittem benne a játszóra, nagyon sokoldalú és strapabíró, évekig tudod használni, egyszer kell befektetni kb 10-20 db-ba. Érdemes lenne újra átgondolnod, mert ennél jobb megoldást nem tudok mondani, persze vannak ezek a zacsik, de nekem az macerásabbnak tűnik... Illetve erre egyből rá tudsz tekerni egy cumit az átalakítóval és már adhatod is neki...
2011. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen műanyag edény jó, akár fagyasztóba, akár sima hűtőbe teszed. Az a fontos, hogy soha ne töltsd tele az edényt, így nem fog szétfagyni. Jók az Aventos és más márkás tárolók, csak baromi drágák. Ha a sima, akár Tescos, akár 100 FT-os boltban vásárolt edénykét normálisan tisztán tartod, fertőtleníted, tökéletesen megfelelnek az anyatej tárolására.
2011. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem annyi a lényeg, hogy zárható legyen és tiszta.

én 1 db Aventes pohárban fagyasztom le a tejet, amikor megfagyott, kirázom belőle a jégkockát, és átteszem egy mélyhűtő tasakba, amiben az egész havi tejkockákat tartom (persze rá is írom).


már hozzátáplálok, és nagyon jól jönnek a kis kockák is (20-30ml), meg a nagyobbak is.


pürét, ha fagyasztok, azt sima műanyag pohárban, de a tetejét befóliázom.

2011. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
nem fontos a drága Aventes,főleg nem kell a nagyon drága egyszer használható tejtároló zacsi!Mi azzal kezdtük,majd gyógyszertátba vettünk streli vizeletgyűjtő poharat,majd sima fagyasztós zacsiba fagyasztottam a tejet.Annál arra figyelj,hogy jó minőségű legyen,mert a gagyi kiszivárog.A hűtőbe bármilyen kifőzött,csak erre a célra használt tetős műa. edényke jó!Ja,és a sima fagyasztós zacsiba fagyasztott tej helytakarékos is.
2011. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én tejtároló zacskót használtam!Fagyasztani is abban fagyasztottam, és a kórházba is abba vittem a babámnak!
2011. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is aventes van, igaz én úgy kaptam, de szerintem ilyet vettem volna. Én nagyon szerettem, és még mindig használom, pedig már 15 hónapos a kisfiam. Igaz már nem tej tárolására, de pl. zöldségeket szétporciózok egy-egy főzésre neki és abban fagyasztom.


Egyébként szerintem sima hűtős-mikrós doboz is jó, amit bárhol kaphatsz, bár szerintem fontos, hogy ezt csak erre a célra használd.


Amikor sok tejem volt, én csináltam azt is, hogy jégkockatartó zacsiba öntöttem, így amikor csak egy kevés kellett, abból vettem ki, vagy épp ha főztél és abba tetted, elég volt mindig csak 1-1 kockát kimelegíteni.

2011. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A tescoban kapható rózsaszín dobozos tejtároló zacskó a baba részlegen, ahol a melltartó betét is van. Nagyon praktikus, eleinte én is keresgéltem, mert baromi drága az aventes megoldás, ez pedig olcsó is és jó is. Néha figyelni kell, mert nem mindig pontos a méretezése az oldalán, de úgysem abba fejed és rá lehet írni mindent. Ja, és helytakarékos is, mert nálunk egy fagyasztóláda lett tele így anyatejjel.
2011. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!