Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődésbeli lemaradás...

Mozgásfejlődésbeli lemaradás gyógytornával helyrehozható? Vannak itt olyan anuykák, akiknek a babája a gyógytorna hatására szépen helyrejött?

Figyelt kérdés
4 hetes múlt a kisfiam, a gyerekorvos javaslatára elvittük gyógytornászhoz, mert mindíg maga alá húzta a lábát és a fejét is csak egy irányba volt hajlandó tartani. A gyógytornásznál kiderült, hogy mással is gond van (háta, nyaka, kúszóreflex stb), ami mind a faros fekvés következménye.
2009. febr. 13. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Biztos van, mert elég sok babát és nem feltétlen csak koraszülötteket érintő probléma ez. Az ilyen jellegű problémákat gyógytornával teljesen rendbe lehet hozni. Nagyon jó, hogy ilyen hamar eljutottatok szakemberhez, mert annál jobb minél előbb elkezdik kezelni. (kevesebb kezeléssel gyorsabb javulás következik be, mintha később kezdik)
2009. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vav22 ***** válasza:
Anno az öcsém még szíjba is volt. Szintén farfekvéses volt, de nem császároztak... Megsínylette szegény. Nagyon hamar rendbejött, ma már 17 éves és le se lehet szedni a bicikliről :D:D:D
2009. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Minket 7 hónapos korában elküldtek fejlődésneurológiára, mert ha ült és odatartottuk neki a kezünket, akkor egyből felállt, illetve ha állt, akkor elkezdett menni úgy, hogy keresztbe rakta a lábát. (Persze ez utóbbit csak akkor csinálta, ha a doki látta, otthon nem. Mi egy kicsit túllihegett dolognak tartottuk, de elmentünk a fejlődésneurológiára.)

Betanítottak nekünk két nagyon egyszerű tornát, amit naponta 4szer kellett csinálni, ami nem mindig sikerült.

8,5 hónapos korában visszamentünk, nagyon meg lettünk dicsérve, hogy milyen szépen rendbejött.

Szerintem hasznos a gyógytorna.

A legelején nekünk is mondta a védőnő, hogy nagyon egy irányba tartja a fejét, mi ezt úgy oldottuk meg, hogy úgy fordítottuk az ágyát, hogy azon az oldalon ingerszegény legyen a környezet, amelyikről le akartuk szoktatni, illetve a másik oldalon ingergazdag (plüss vackok) és arra volt az ablak is. A szoptatást is megvariáltuk: úgy helyezkedtünk, hogy mindig a másik oldalra kelljen fordulnia a cicihez (érthetőbben: ha a baba balra fordítja mindig a fejét, akkor a bal ciciből rendesen etettem, míg a jobból ún. hónaljtartásban).

A nyakát, hátát a hasrafektetéssel lehet edzeni, de biztos van rá speciális torna.

2009. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mostvittem a kisfiamat egy dévény szakemberhez mert nem szeretett hason lenni,és mint utólag kiderült le voltak tapadva a combján meg a hátán az izmok ezért volt olyan merev.Már 2 alkalom után ha hasra teszem elkezd egy kicsit mászogatni,meg szépen kitolja magát.Én nagyon örülök hogy elvittem,mert az orvos csak annyit ondott hogy ne legyek türelmetlen,meg lehet hogy kihagyja.Hát csak egy kis segítség kellett.10 hós.
2009. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!