Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnő szerint ha 7 hónapos...

Védőnő szerint ha 7 hónapos babám még nem mászik rendesen akkor gyógytorna kell! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintem nem,de nem vagyok tapasztalt....!
2010. okt. 19. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem cserélj védőnőt. Gondolom van valami kedves gyógytornász ismerőse óránként 2000ért...
2010. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szerintem sem, ne hagyd magad :)
2010. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom majdnem 9 honapos volt mikor maszni kezdett es nem volt 1 eves amikor jarni kezdett.Szerintem nem vagytok elmaradva,van olyan baba aki nem is maszik.
2010. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ugyan..az enyém 11(!) hónaposan mászott,kutya baja..Egyébként mi is így jártunk az orvosunkkal,kifogásolta ezt 8 hósan,és beutalt a neurológiára.Mikor bementünk,a neurológus megszólalt h "minek jöttünk?"-mondom "nem tudom..".A biztonság kedvéért átmentünk a gyógytornászhoz,aki el volt alélva h mennyire okos,ügyes,hogy figyel,pöntyögött vmit vele,a végeredmény nagyjából ugyanaz volt..
2010. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Nikcsi ***** válasza:
A nagyfiam 10 honaposan kezdett maszni, a kicsi 6 honaposan. Minden gyerek mas. Nem ertem miert divat otthon egy kis keses miatt mar gyogytornaszhoz kuldeni az embereket...
2010. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

hát érdekes!

az én babám 8,5 hónapos és pont múlt héten kérdeztem a védőnőt, hogy nincs-e elkésve. még csak most kezdett kúszni, nem mászik, nem ül meg és nem is ül fel.

azt mondta, hogy magas és vékony baba, neki több erőbe telik megtartania magát, de el fog jönni ennek is az ideje. várjak türelemmel, egyáltalán nincs elkésve.

kérdezd meg a gyerekorvosotokat, én inkább adok egy orvos véleményére!

2010. okt. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi Dévény tornára jártunk ott azt mondta a gyógytornász, hogy 10 hónapos koráig "kell" elkezdeni mászni.
2010. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mégcsak 6 hónapos a babám,de azt mondta jön egy hónap múlva és ha akkora sem mászik akkor gyógytorna!!


Egyébként fordul mindkét irányba,kúszik,tolat és néha sikerül előre is mennie,szépen tud ülni és "állni" is:-)


Nem értem a védőnőt,én is korainak tartom hogy 7 hónapsan "aktívan" másszon:-S

2010. okt. 19. 20:10
 9/17 anonim ***** válasza:

az én lányom 9 hónapos. 7 hónaposan már stabilan ült, de a kúszás, mászás nem érdekelte. Azóta feláll egyedül, lépegett az ágy mellett, és most próbál kapaszkodás nélkül állni. Mászni??? egyáltalán nem érdekli. én kérdeztem a gyermekorvosunkat. szó szerint azt mondta, hogy tudja, hogy a gyógytornászok ettől már sikítanak, de ne foglalkozzak vele, ettől még nem lesz semmi baja, sőt az is lehet, hogy mászni is fog, csak előbb megtanul állni. jófej volt, a rendelőben is felhúzta magát, mondta a doki, hogy látja, a függőlegessel nincs gond:-)

nem tudom, hogy divat-e vagy sem, én szerettem volna, ha mászik, de mit tegyek ha nem akar.

egyébként meg Vida Ági szerint (kismamablog) 10 hónaposan "kell" mászni a babáknak, és az is elég, ha pár napot mászik, csak ne maradjon ki ez a mozdulatsor. szóval van még időtök, és sok embert ismerek, aki nem mászott, és nem lett semmi baja. biztos van ellenkező példa is, úgymint minden másban is.

2010. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan babát aki kihagyta a mászást előbb ált fel mint mászott volna....sőt nem is egy ilyet ismerek...mikor már járt akkor utánna már szivesen mászott de addig nem...

Nem volt egyik sem gyógytornán minden baba más tudják mikor mit akarnak...

2010. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!