Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődési lemaradás?...

Mozgásfejlődési lemaradás? Hová lehet/érdemes vinni gyógytornára és úszásra 10 hónapos babát? Bp-en a XV:ker-ben lakunk.

Figyelt kérdés
Mire számítsak? Minden tapasztalat megosztásnak örülnék.
2011. febr. 18. 01:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Érdeklődjetek a Budapesti Korai Fejlesztő Központban. Egy házuk van Zuglóban meg egy valahol Budán.

Mindkettőben jártam gyakorlaton. Nagyon kedvesek, segítőkészek. A házak meg nagyon barátságosak, szépek, kellemes környezetben.

[link]

2011. febr. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Mi most találtuk meg a 3. úszást. Lányom 11 és fél hónapos, eddig 2 helyen voltunk, nem váltak be, nemrég keztünk el a Gézengúz alapítványhoz járni a Cseppek házába Budakalászra. Ez nagyon tetszik. Esetleg nézd meg a honlapot, hívd fel őket.

Az úszás nem csak egészséges babák "locsolgatása", kifejezetten fejlesztő gyakorlatok is vannak.

Lányom is kicsit problémás mozgásilag, ezért mentünk ide.

Van egyéni és csoportos torna is, kinek mi tetszik vagy válik be.

Szerintem talán nincs túl messze Nektek sem, a Megyeri híd túloldalán van. (M0-on mehetsz).

Kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek.

2011. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Hol tart a mozgásfejlődésben? Védőnő/gyermekorvos mondta, hogy le van maradva? Ők ilyenkor nem javasolnak valamit?
2011. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Első és második válaszadó nagyon köszönöm. A gzengúzt említette a neurológus. Néztem a honlapot is, szimpatikus, és igen a megyeri hídon megközelíthető, bár nekem még nehéz vezetni(el volt törve a lábom), a párom meg egész nap dolgozik. Március 2 lesz nyíltnap arra készülünk. Az SZTK-ba küldött a háziorvos gyógytornára.

3.-nak: Körbe kúszik, stabilan ül, de ritkán sikerül magától felülni, kapaszkodva feláll, lépeget. Próbálgatja elengedni a kapaszkodót, náha meg elfelejti, gyakran elvágódik. A neulógus szerint a mozgás fejlődse jócskán elmarad az értelm i fejlődésétől, lazák a szalagjai, meg az izomtonus gyenge. A konduktor szerint megismert egy magasabb mozgásformát, mint ülés, állás, ezért nem motivált, hogy másszon.

Mi nem a mászás elmaradása miatt aggódtunk, (nálam is elmaradt és kitűnő tanuló voltam, könnyedén tanultam), hanem mert furcsa grimaszokat csinál, amikor nyűgös.

Szerintem az egész problémát felerősítette az, hogy korházban voltam, aztán 2 hónapig járásképtelen és egy nagyon idős nagyival volt, aki sokat tartotta ölben, ha valamit el akart venni, rögtön adta, tehát "megkímélte" attól hogy maga erőlködjön. Én is feküdtem és ültem, és is.:( Nem volt lerakva a padlóra, se hasra. Több ezerszer mondtam: "Tessék hagyni", de hiába. Alapvetően nyugodt, mosolygós baba, aki általában szépen elvan a játékaival.

2011. febr. 18. 13:58
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia, a Gézengúzos, úszós vagyok!

Nekem elég sok tapasztalatom van a lemaradt feljődésben, de kihangsúlyozom nem vagyok szakember.

13 éves koraszülött ikreim vannak, egyikük mozgássérült lett, másikuk a sok torna eredményeként az osztály legjobb sportolója és majdnem kitünő tanuló lett. A pici (most 1 éves) szintén kissé kötöttebb izmokkal született, így őt is hordom ugyanahhoz a Dévényes gyógytornászhoz mint akihez 13 évvel ezelőtt a nagyokat. A gyógytornász mindig megdícsér, hogy tökéletesen érzem és tudom, hogy hol a probléma a kicsinél.

Amit leírtál, véleményem szerint egyedül aggodalomra csak az adhat okot, kogy "körben" kúszik, tehát nem használja szimmetrikusan mindkét oldalát. Ez most lehet, hogy látványos, de később nem lesz ennyire az. Ha nem foglalkozol vele, talán nem is veszed észre, hogy mitől lett bal kezes a gyermeked és a többi....

Esetleg fel kellene keresnek egy Dévényes gyógytornászt, és lehet, hogy pár alkalom után már mászik is a babád.

Amit írtál, a nagymamáról vagy dédiről(most nem emlékszem pontosan), teljesen helytálló, nagyon könnyen stagnál a baba fejlődése ha nem hagynak neki teret.

Szerintem a babád nagyon szépen fejlődik, nincs okod az aggodalomra.

Az úszásról. Ugyanahhoz a hölgyhöz járunk akihez 10 évvel ezelőtt jártunk, még emlékezett ránk:)

Nagy vonalakban elmondtam Neki, hogy most mi a gond, erre azt válaszolta, hogy oké, hogy úszunk, de ennél több kellene. Persze mi meg is tesszük az ennél többet, de lehet, hogy Nektek nincs is ennél többre szükség.

Nézd meg a nyílt napot, nézz meg egy úszást ( üvegablakon keresztül bárki megnézheti) és eldöntöd, hogy mit szeretnél.

Jobbulást Nektek!

2011. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves, "Gézengúzós, úszós"!

Köszönöm, hogy írtál. Köszi a bátorítást! Valóban értesz hozzá.:) A neurológus szerint is a jobb oldala fejlettebb a babámnak, mint a másik. Jobbra sokkal hamarabb és többször fordult, intenzívebben használja a jobbkezét. A doki szerint 2 éves kor előtt ez problémát jelez. "2 éves kor előtt nincs kezesség!" mondta. Azért írom le, hátha másnak is segítek vele. A doki szerint ezt kevesen tudják. Csak hétfőtől kezdjük az SZTK-ás gyógytornát. Szerdán lesz a nyíltnap, kíváncsian várom. Máris tapasztalok fejlődést a kicsinél. Elkezdett kutyázni, és hátrafele mászik valamennyit. A férjem kazetta-gyűjteménye nagyon motiválja.:)) Sokkal könnyebben áll fel, ülésből feltérdel, indulna, de aztán visszaül.

Hálás vagyok, hogy megosztottad velem a tapsztalataidat.

2011. febr. 21. 23:38
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia, a Gézengúzos vagyok:)

Örülök, hogy tudtam tanácsot adni és segíthettem.

Biztosan tetszeni fog Nektek bármilyen foglakozásra mentek is, ahogy látom nyitott vagy a babák fejlesztésére. Sokan vannak akik eleve elutasítják az ismelymit és nem sejtik, hogy ezzel a babájuknak tesznek rosszat.

Én azon a véleményen vagyok, hogy még egy egészsséges gyereknek is jót tesz a babaúszás vagy a csoportos torna. Akkor is közösségben van, sok inger éri, és ez csak a javára válik a babának, ráadásul az anyuka is találkozik más anyukákkal Ez sem egy utolsó szempont.:)

Nálatok meg minimális probléma lehet - ha van egyáltalán - és mégis elviszed őt, jó anyukája vagy a babádnak.

Sok sikert és jó egészséget Nektek!

2011. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi. Én is remélem, hogy nincs komoly baj. Azt gondolom, hogy a fejlesztés minden szempontból jót fog tenni neki.

Most elkapott valamit az apukától. Folyik az orra, meg köhög csúnyán, kínlódik szegény, remélem szerdáig rendbejön.

Jó egészséget! Majd megírom mit mondtak.

2011. febr. 24. 22:41
 9/21 anonim válasza:
Mi a Szent János kórházba vittük a gyerekeket a fejlődésneurológiai osztályra. Ott a Katona módszert alkalmazzák nagyon segítőkészek. Otthon végzendő gyakorlatokat kaptunk
2011. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

SZia! Az én babám 10hós,s még ő se mászik csak kuszik.Mi a Dévény tornára járunk,(fél éves kora óta)

ill ha jó idő lesz akkor babauszira. Most is itt van mellettem és tornázunk.Addig is küldök egy youtubés linket,ezeket próbáljátok meg csinálni hátha segit addig is:) http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes

Velünk is ezeket csinálja a Kató(DA masszőr) de mást is:)

2011. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!