Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S Ötletem sincs, miket...

S. O. S Ötletem sincs, miket főzzek?

Figyelt kérdés

A kislányom mindjárt 1 éves. Van aki nagyon szigorúan, van aki lazán veszi a hozzátáplálási táblázatot. Én azt hiszem közepesen :) Eddig külön főztem a manócskámnak, anyósom meg nekünk (együtt élünk). Nem vagyok oda a főztjéért, és nem adnám a gyereknek, mert minden ételen áll az ujjnyi olaj, és minden ételben töménytelen mennyiségű pirospaprika van. szerintem ez nem jó (az én gyomrom is nehezen bírja). Ő változtatni nem fog, "mert mi így szoktuk..." -mondja. Úgy gondolom a kislánynak is azt kellene ennie amit mi. Miket csináljak? (rakott zöldséges ételeken kívül :)


Segítsetek!!! Milyen leveseket ehetne? Második fogás? Desszertek? Pudingot hogy csinálnátok?


2011. febr. 18. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezer félét főzhetsz. Most akkor magatoknak is te főzöl vagy csak a babának külön? Pl. krumplifőzelék: kevesebb hagymát, pirospaprikát teszel és kész. Puding: tej, cukor, pudingpor. Levest rántás nélkül (egészségesebb). Szóval tényleg rengeteg félét lehet.
2011. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Paradicsomleves, krumplileves, lebbencs leves, ha eszik tojást tojásleves, borsó.

Főzelékek(borsó, krumpli, kelkáposzta, bab, lencse...) feltét: tojás, virsli, fasírt, sajt, rontott párizsi

Paprikás krumpli, krumplis/túrós/lekváros tészta.

Rizses hús.

Rétesek...

Puding nálunk ugyan úgy készül, mintha csak felnőttek ennék.

2011. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: eddig én csak ritkán főztem, de mostantól szeretnék minden nap!
2011. febr. 18. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:
rontott párizsi???
2011. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rántott, elütés:)
2011. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én eddig is főztem a gyerkőcnek, nem kapott bébikaját, de magunknak rendeltük az ebédet, tehát nem vagyok egy konyhatündér. Szilveszterkor megfogadtam, hogy főzök, így jan. 1-jétől tényleg főzök, és általában a fiam is azt eszi.

Van olyan könyvem, hogy 100 legjobb főzelék és köret... na ebből a főzelékekhez szedek receptet is meg ötletet is. Ma pl. sárgarépafőzeléket főztem, igaz, csak a fiamnak, mert nekünk tegnapról még maradt krumplistészta. Tegnap ő is azt ette. Mostmár néha rántom, néha habarom a főzelékeket, mikor mit kell.

A gyerkőcnek nem kell még két fogást ennie, levest meg mint olyat inkább csak úgy adj neki, hogy tele legyen sűrűvel. Szóval hogy ne a lé telítse, mert az nem annyira tápláló.

Egy egy évesnél még nem kell 3 fogás. Bár én desszertnek néha kekszet szoktam adni neki, egyet, de nem nagyon akarom rászoktatni, holott tudom, hogy ha édesség, akkor azt legjobb ebéd után desszertként enni, mint nasinak. De van egy barátunk, aki annyira megszokta, hogy kaja után desszert van, hogy már el sem tudja képzelni az ebédet csoki nélkül....

Uzsonnára szoktam tejbegrízt, tejbezabpelyhet. Pudingot még nem csináltam.

Amit a babaszakácskönyvből honosítottam, az a bolognai, gomba helyett cukkínivel. Nagyon finom.

Én próbálom azért, hogy egy héten egyen egyszer tésztát, rizst, kölest, a többi krumpli a főzelékek mellett. Heti 5-6-szor van hús ebben a hal és máj is benne, tojást még heti 1-et tudtam beletenni, mert mindig elmarad, de már vacsira is mehet a rántotta, tükörtojás.

Most így kb. ezek jutottak az eszembe. A fiam most 15 hónapos.

2011. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! persze desszertet én sem minden nap gondoltam :) csak néha, amit ő is ehetne. Én sem vagyok konyhatündérke ... :)
2011. febr. 18. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!