Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miböl adjátok babátoknak a...

Miböl adjátok babátoknak a fözeléket? Cumisüvegböl vagy kanálból?

Figyelt kérdés

A lányom 6 hónapos és egyszerüen kanálból alig eszik 1-2 falatot, utána elkezd sírni és feszíti ki magát a karomból. Az etetöszéket ugyancsak nem viseli el, ott is üvölt, a kanalat megfogja és a benne levö ételt szétmaszatolja. Ilyenkor ha mégis sikerül a szájába tenni, direkt fuldoklik és mégjobban sír, hogy fejezzem már be. Pedig meg kellene kezdeni a hozzátáplálást de így nem fog menni :(

Lehet olyan cumit venni ami átereszti a fözeléket? Mert a kanál halott dolog :(


2011. febr. 18. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem etetjük cumiból ilyesmivel a kicsit.

Ha nem eszik, akkor várj a hozzátáplálással egy kicsit még.

Nem "érett" hozzá...

2011. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
pedig kanállal kell megszokasd, a végtelenségig cumisüvegből sem etetheted! Ha csak két falatot eszik, pihentesd egy kicsit és 10-15 perc múlva kezd újra kanállal. Előbb-utóbb kénytelen lesz megszokni. Főleg, ha éhes marad. Ha megadod magad a szeszélyének, akkor még 1 évesen is cumisüvegből fogja enni a főzeléket, ezt te sem akarhatod!
2011. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, nem akarom, hogy mindig cumiból egyen. Hát akkor próbálkozom tovább kanállal. És nem baj hogy ilyen keveset eszik belöle? Úgy értem, nem lesz hiánybetegsége? Meddig elég neki a tápszer? Bocsánat ha hülye kérdések de elsö baba és a környezetemben sem volt soha senkinek picúrja.
2011. febr. 18. 12:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném. Létezik főzelékes cumi és hidd el sokan így is etetik. Pont ezért, mert nem fog menni egyik napról a másikra (vagyis van akinél igen). Nálunk is ugyanez volt, feszítettek, sírtak, üvöltöttek, fuldokoltak. Szokatlan még nekik és a babák mint köztudott a szokás rabjaik. Szóval ha a cumit ismeri, akkor érdemes kipróbálni (itt is lehet akadály, hogy a tejre számít, és nem azt kap, ugyanez a helyzet alakul ki!) De előbb megeszi így, mint kanálból. Aztán ha már megszokta a főzelékek ízeit, hogy nem csak tej létezik, akkor lehet majd próbálkozni kanállal. Menni fog ez neki, én még nem láttam gyereket, aki 2-3 évesen is cumisüvegből akart volna enni! :) szóval nem kell ettől tartanod. Mi 1-2 hónapig eszegettünk üvegből, és közben fokozatosan tértünk át a kanálra. (még egy tipp: ha nem akarsz költeni cumira, egy régebbi tejeset is megnagyobbíthatsz, csak nehogy véletlenül túl nagy legyen a lyuk rajta)
2011. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
:) Nem lesz neki hiánybetegsége! Az én lányaim 20 hónaposak, de ha betegek akkor van, hogy 2-3 napig is csak tápszert kapnak, mert egyszerűen nem hajlandóak enni (torokgyulladás, amin talán pont most vagyunk túl, vagy a fogzás is tud nagyon durva lenni!) Az orvos azt mondta, abban van elég vitamin és a folyadék a lényeg illetve a cukor (nem az édesség! :) )
2011. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Csak még annyit, hogy az enyém is türelmetlen volt, de 1 hónap alatt mégiscsak sikerült kiváltani egy étkezést. Szóval én továbbra is azt mondom, hogy próbáld inkább erőltetni a kanalazást.
2011. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamat elejétől fogva kanállal etetem, ami a főzeléket és társait illeti. Csak a tápszert kapja cumisüvegből. Szerintem meg kell szoknia, hogy más az állaga is. Ezért én először kicsit hígabbra készítettem a főziket. Aztán amikor már rendesen elfogadta, akkor rendes főzelék állagúra készítettem. Csak úgy habzsolja.
2011. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem lehet h túl híg az étel amit csinálsz? nekem fiam akkor szokott ilyet, ha nagyon híg a főzi. ha sűrű akkor ügyesen kanalazzuk már 4hós kora óta.
2011. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én cumiból etettem a fiamat még 1 éves kora után is, ugyanis a legkisebb darabosat sem volt hajlandó lenyelni, és kanállal enni. Most 22 hónaposan tud kanállal enni, kb 18 hónapos kora óta hajlandó gyakorolni. Úgy etesd, ahogy neki jólesik, bölcsiben/oviban úgyis kinövi legeslegkésőbb.
2011. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vágd le ollóval a cumisüveg cumijának a végét. Semmi baja nem lesz attól, ha 6 hónaposan cumiból kapja a főzeléket, és ha azt igényli, egye abból.
2011. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!