Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a 4,5 hónapos...

Mit adjak a 4,5 hónapos babámnak enni elsőnek? Alma, sárgabarack? Ti hogy csináltátok? Anyatejes. Déli időben legyen az első hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Almával kezdtem vagyis a levével folyamatosan növeltem az adagot. Utána őszibarack, répa majd nálam a krumpli brokkoli jött. Minden nap azonos órában adtan és ha nem fogadta volna el a Kislányom minden nap továbbpróbálkoztam de ilyen gondom nem volt, mindent szeret (kivéve a cékla)
2009. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Almával kezdtük 4 hónaposank kb 2-3 óra körül szoktam adni neki. Aztán evett alam-banánt, alma sütőtököt, szilvát. 5 hónapos korától ebédelt krumplit almával, krumplit sütőtökkel. Aztán vettem neki babakajákat (korának megfelelőt, mikor már megevett fél üveggel) Az ebéd bevezetése után jött a tízórai, ami szintén gyümi volt. Végül a vacsi ami tejpép vagy főzelék( de napi 2X főzeléket csak 6 hónapos kora után szabad) 6 hónapos koráig szopott, mára már tápszert kap reggelire meg elalvás előtt)

Bár először mindenki javasolta a tízórai bevezetését, a babámnak így jobban tetszett. Ha nem tudsz vmit, kérdezz priviben. Szívesenn segítek.

2009. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Ha csak anyatejes és van elég tejcsid akkor szerintem várd meg míg a babád 6 hónapos lesz.

Én is akkor kezdtem el a hozzátáplálást kisfiamnál, először adtam neki kis almalevet 1-2 napig,utána alma pépet és utána következett az őszibarack, banán.Zöldségek közül a burgonya,sárgarépa, sütőtök és a cékla adható 6 hónaposan.A 7. hónapban jöhet a körte, cukkini,brokkoli, fehérrépa, paszternák,tök, kelbimbó és a passzírozott zöldborsó.A hatodik hónap végén bevezethető a vashiány elkerülése végett a csirkehús.

Fontos,hogy mindig dél előtt próbálkozz az új ételekkel, mivel ha esetleg emésztési problémák jelennek meg, nem az éjszakai órákban nehezítik meg a baba és a család életét.Figyelni kell, hogy nem-e lép fel valamilyen allergiás reakció:bőrkiütés, hasfájás, szélgörcs.

Fő a fokozatosság!


Remélem tudtam segíteni!


7 hónapos fiú anyukája

2009. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 hétig csak leveket adtam neki h megszokja a kanalat és az újabb ízeket.

délben szopi előtt.

Aztán 2 hétig csak gyümipürét kapott szopi előtt tízóraira!

Ahogy nőtt az adag úgy egyre kevesebbet szpott és a 10 órai szopi el is maradt.

Utána 10 óraira maradt a gyümipüré és délben kapott főzeléket (burgony, répa, sütőtök, borsó) utána szopi.

Később a déli suzopi is elmaradt mert annyi mennyiséget evett h jóllakott de utána megitattam forralt lehűtött vízzel.

Aztán uzsirta is gyümivel kínáltam ...

és így tovább most csak reggel este szopik, a többi mind szilárd étel:


szopi, gyümi, főzelék, uszira joghurtot kap, vacsi főzelék szintén és este szopi.

Sok sikert!

2009. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi,tudtatok segiteni,kevés a tejem azért kell már adni,délben adtam neki egy fél reszelt almát,izlet neki,nagyon ette,utána cici.szép fokozatosan akarom,sziasztok.jó babázást!!!
2009. febr. 14. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!